سه شنبه, 23 مهر 1398 ساعت 09:02
کد خبر: 62985

توسعه همکاری های نمایشگاهی ایران و نیوزیلند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: ایران و نیوزیلند همکاری های نمایشگاهی و تجاری مرتبط با نمایشگاه ها را افزایش می دهند.

بهمن حسین زاده مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران روز گذشته در دیدار همیش مک مستر سفیر نیوزیلند در ایران گفت: روابط ایران با نیوزیلند علیرغم مسافت بسیار زیاد آن ها دارای سوابق کهن و تاریخی است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر تمایل دو کشور در همکاری های نمایشگاهی، افزود: ایران و نیوزیلند به جهت حضور موفق در اکسپو ۲۰۲۰ دبی می توانند در این رویداد و اکسپوهای دیگر همکاری های مثبتی با هم داشته باشند.
حسین زاده با اشاره به گستردگی فعالیت های کشاورزی در نیوزیلند، یادآور شد: همکاری دو کشور در زمینه نمایشگاه هایی مانند آگرو فود می تواند توسعه یابد. علاوه بر این ما آمادگی لازم برای برگزاری نمایشگاه های تخصصی نیوزیلند در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران را دارا هستیم.
وی همچنین به رتبه اول نمایشگاهی ایران در خاورمیانه نیز اشاره کرد و گفت: بسیاری از کشورهای دنیا در نمایشگاه های بین المللی ایران دارای پاویون هستند.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران همچنین در این دیدار، تمایل خود را به منظور دیدار و همکاری با همتای نیوزیلندی و همچنین کمیسر ژنرال این گشور در اکسپو ۲۰۲۰ دبی ابراز کرد
همیش مک مستر نیز با اشاره به اینکه برای سومین بار است که به عنوان سفیر این کشور در ایران انتخاب شده، عنوان کرد: در طول ماموریت های خود در ایران چندین بار به منظور بازدید از نمایشگاه های مختلف در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران حضور یافته ام.
وی ادامه داد: همچنین شرکت های نیوزیلندی را در برخی از نمایشگاه های بین المللی ایران به منظور عقد قراردادهای تجاری همراهی کرده ام.
سفیر نیوزیلند خاطرنشان کرد: روابط تجاری ایران و نیوزیلند همواره رو به بهبود بوده و اخیرا محصولات نیوزیلندی مانند قهوه این کشور در بازارهای ایران حضور یافته اند که مایه خرسندی است.
وی تاکید کرد: برگزاری ۹۰ نمایشگاه بین المللی به صورت سالانه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران فرصت مناسبی برای شرکت های نیوزیلندی است که از این نمایشگاه ها به منظور افزایش بازارهای خود بهره مند شوند.
این مقام مسئول نیوزیلندی با اشاره به مشکلات به وجود آمده در همکاری بانک های این کشور با ایران تحت تاثیر تحریم ها، تصریح کرد: اکسپو ۲۰۲۰ دبی فرصت مناسبی است که بدون تاثیر تحریم ها بر بانک ها دو کشور همکاری خود را به راحتی ادامه دهند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399