سه شنبه, 16 مهر 1398 ساعت 10:18
کد خبر: 62690

اطلاعات تکميلي

  • توضیحات مظفر درخصوص گزارش کمبود کتاب درسی در برخی مناطق کشور:

کمبود کتاب های درسی جبران می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد: مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به گزارش کمبود کتاب درسی در برخی مناطق و مدارس کشور گفت: سازمان پژوهش این حوزه را مدیریت می‌کند تا کمبودها جبران شود.

زهرا مظفر روزگذشته در جمع خبرنگاران پیرامون مشکل کمبود کتاب درسی اظهار کرد: تعداد اندکی از استان ها و برخی شهرستان ها و مدارس با این مشکل مواجه هستند و همه جا نیست.
وی با بیان اینکه هرجا گزارش شود با سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی در ارتباطیم تا کتاب ها را تامین کنند، تصریح کرد: کمبود کتاب در تهران هم بعضا گزارش شده است.
مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش با تاکید بر اینکه عمدتا دانش آموزان انتقالی دچار این مشکل شده اند چون باید درخواست کتاب در سامانه ثبت می شده اما چون هماهنگی جابه جایی نشده لذا در دریافت کتاب دچار مشکل شده اند، افزود: باتوجه به مسائلی که در بحران کاغذ داشتیم، بر اساس اعلام نیاز استان ها کتاب چاپ شد و بیش از ۲۰۰ یا ۳۰۰ بسته کتاب به استان ها بیش از اعلام نیاز آن ها ارائه شد تا مشکل ایجاد نشود.
مظفر یادآور شد: اما گاها کتاب به جای دیگری نقل و انتقال شده و تا زمانی که به دست دانش آموزان برسد زمان می برد.
وی با اشاره به اینکه البته سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وضعیت را مدیریت می کند و مرتب گزارش می گیرد تا اگر کوتاهی شده جبران شود، گفت: در تمامی استان ها بر اساس درخواست خود استان ها و حتی بیشتر کتاب درسی تحویل داده شده است. اما ممکن است در توزیع کتاب یا به دلیل نقل و انتقال دانش آموزان دچار مشکل شده باشیم.

مشکل کمبود معلم گریبان‌گیر سراسر کشور است

مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه مشکل نیروی انسانی گریبان‌گیر سراسر کشور است، گفت: برای جبران کمبودها نیروهای حق التدریس، نهضتی و خرید خدمت جذب شدند.
زهرا مظفر پیرامون وضعیت مدارس و تعداد معلمان در استان های سیل زده اظهار کرد: استان های سیل زده شرایط خاص و ویژه ای داشتند، در لرستان در دو شهرستان پلدختر و معمولان شرایط حادتر بود. وضعیت این مناطق را مرتب در تابستان رصد کردیم.
وی با بیان اینکه دستور ویژه مقام عالی وزارت به رئیس نوسازی بود که اعتبارات ویژه ای برای استان های سیل زده در نظر گرفتند، تصریح کرد: طی گزارشی که از استان گرفتیم، از نظر فضای آموزشی رسیدیم به جایی که دانش آموزان را ساماندهی کنیم.
مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش در خصوص کمبود معلم در لرستان با تاکید بر اینکه مشکل نیروی انسانی گریبان گیر سراسر کشور است که کمبود نیروی انسانی وجود دارد، اظهار کرد: جذب نیروهای حق التدریس، خرید خدمات و نهضتی در این راستا در دستور کار قرار گرفت و اسناد آن ها مورد ارزیابی قرار گرفت و پرونده هایی که تایید شد به کارگیری شدند.
مظفر با اشاره به اینکه در لرستان هم روال به همین صورت بود، یادآور شد: البته در لرستان افراد زیادی متقاضی استخدام هستند، چه حق التدریس و چه نهضتی، درست است که قانون اعلام و ابلاغ کرده که این نیروها به کارگیری شوند اما تبصره ای دارد که در صورت نیاز  و در طول برنامه ششم توسعه باید جذب شوند، لذا ما ملزم نیستیم همه را امسال به کارگیری کنیم.
وی گفت: آن هایی که امسال مجوز به کارگیری شده در لرستان همه جذب شده اند،  مابقی آن ها مورد نیاز نیست و در سال های آتی اگر باز مورد نیاز بود عمل خواهد شد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399