دوشنبه, 15 مهر 1398 ساعت 14:47
کد خبر: 62662

عبدالناصر همتی: نشانه‌های رونق اقتصادی در بازار سرمایه مشهود است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی نوشت: گزارش ماهانه تولیدات صنعتی شرکت‌های بورسی که بیش از نیمی از تولید صنعتی کشور را در اختیار دارند حکایت از این دارد که رشد تولید صنعتی شهریور ماه نسبت به مرداد ماه ۱.۲ درصد مثبت بوده است.

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: بر مبنای گزارش پژوهشکده پولی و بانکی، بررسی‌ها نشان می‌دهد از ابتدای سال ۹۸ روند رشد منفی صنعتی بطور ماهانه کاهنده بوده است و در ماه شهریور مثبت شده است.

شاخص مستخرج از ۲۳۰ شرکت صنعت بورسی هم راستا با شاخص تولید صنعتی کل کشور است و لذا با توجه به اینکه شاخص‌های رسمی کل کشور با تأخیر منتشر می‌شود این شاخص بورسی می‌تواند جایگزین خوبی برای تغیرات ماهانه صنعت و حمایت کننده‌ای مناسب از مثبت شدن رشد غیر نفتی کشور باشد که در آمار سه ماهه اول سال نیز مشهود بود.

این نکته مهم را نیز باید تاکید نمایم که این گزارش به معنای جبران کاهش تولیدات صنعتی نیست و بایستی در مورد تشکبل سرمایه ثابت در کشور و نرخ سرمایه گذاری که روند نگران کننده‌ای دارد چاره جویی کرد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399