چهارشنبه, 10 مهر 1398 ساعت 09:35
کد خبر: 62443

اطلاعات تکميلي

  •  با اشاره به حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛

ساختار وزارت گردشگری تخصصی نیست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

نیلوفر فروهیده

عصر اقتصاد: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سه حوزه تخصصی است؛ به همین دلیل باید نگاه تخصصی به این سه حوزه داشته باشیم. در حال حاضر این سه حوزه از حالت تخصصی خود خارج شده است .

شركت خدمات مسافرتي ارگ جديد يكي از شرکت های  پيشرو در حوزه گردشگري و خدمات وابسته در سطح داخلي و بين المللي مي باشد. اين شركت در سال 1376 تأسيس شده و از آن زمان تا به امروز با بهره گيري از امكانات گسترده و منابع انساني كارآزموده موفق شده ضمن جلب رضايت مشتريان داخلي و خارجي نقش عمده اي در توسعه كسب و كار حرفه اي گردشگري در كشور ايفا نمايد .
در خصوص بهبود وضعیت گردشگری در داخل کشور با هانیا کیوان مدیر روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید به گفت و گو پرداختیم.
کیوان گفت: صنعت گردشگری به عنوان یکی از متنوع ترین صنایع در دنیا محسوب می شود . برای بهبود گردشگری داخل می بایست بسترهای لازم را برای توریست ها فراهم کنیم که در این راستا می توان به افزایش امکانات رفاهی و خدماتی که شامل بهبود کیفیت هتل ها، مرتفع کردن ضعف در سیسیتم حمل و نقل، وضعیت نامطلوب سرویس‌های بهداشتی، کیفیت ارائه خدمات و کمبود مراکز رفاهی، عدم ساماندهی اماکن تاریخی، زیرساخت‌های مالی نامساعد و... می شود که نشان می‌دهد همچنان زیرساخت‌های لازم برای ورود گردشگران فراهم نیست 
نکته دیگر بحث آگاهی توریست های خارجی از کشور ایران است . متاسفانه تبلیغات خارجی در زمینه شناساندن فرهنگ و کشور ایران آنقدر ضعیف بوده که خیلی از گردشگران ایران را نمی شناسند و یا گمان می کنند سفر به این کشور با دشواری های بسیاری رو به رو است .
مدیر روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید در مورد وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و اینکه آیا وزارتخانه شدن سازمان می تواند در رفع مشکلات کمکی کند یا خیر عنوان کرد: همان طور که مستحضر هستید این طرح نزدیک به 10 سال است که قرار بود انجام شود و بالاخره این طرح تصویب شد . اصولاً میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سه حوزه تخصصی است؛ به همین دلیل باید نگاه تخصصی به این سه حوزه داشته باشیم. در حال حاضر این سه حوزه از حالت تخصصی خود خارج شده است .
وی در ادامه افزود : بهتر است وزارتخانه شدن سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به شکلی پیش برود که هر سه حوزه در راستای بهبود و پیشرفت حرکت کنند و نظارت‌های مجلس نیز بدون جانبداری‌های سیاسی صورت گیرد؛ در غیر این صورت این طرح نیز عملا نمی‌تواند در راستای کم کردن مشکلات این سازمان کمک کند.
کیان افزود: وزارتخانه نتوانسته همه جای ایران را از لحاظ تبلیغات پوشش دهد در ایران مکان ها و شهرهایی داریم که بکر مانده و معرفی و شناسایی آن ها از وظایف وزارتخانه است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399