شنبه, 06 مهر 1398 ساعت 11:19
کد خبر: 62206

اعزام 140 کارشناس HSE به خارج از کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مقام مسئول در بخش HSE شرکت صنایع ملی هلدینگ خلیج فارس گفت: بعد از اتفاق پتروشمی بوعلی به این نتیجه رسیدیم وحدت رویه و آموزش لازم در مدیرت بحران صورت گیرد بنابراین 140 متخصص و کارشناس را به کشورهای اروپایی که صاحب سبک بودند اعزام کردیم.

نوید نادرپور در نشست حاشیه‌ای سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران‌پلاست با اشاره به برنامه‌های ایمنی و پدافند غیر عامل در شرکت‌های پتروشیمی اظهار داشت: ما دارای تجهیزات منحصر به فرد تخصصی در سطح خاورمیانه و بین المللی هستیم که طبق برنامه تعریف شده برای کسانی که در پتروشیمی مشغول به کار می‌شوند دوره کارآموزی و کارورزی برگزار می‌کنیم تا چنانچه قابلیت ورود به سایت عملیاتی داشته باشند به منطقه اعزام شوند، همچنین حدود 2 هزار دوره در سال برای کارکنان حین خدمت و آموزش به 6 هزار پیمانکار نیز از جمله برنامه‌های ما بوده و در نتیجه آن حوادث فردی به شدت کاهش پیدا کرد.
وی همچنین گفت: از جمله اقدامات در زمینه HSE برنامه ممیزی ایمنی و آتش نشانی در 16 شرکت پتروشیمی بوده که با مشارکت نیروهای داخلی و متخصصین خارجی انجام شد از مزایای آن این است که تمام ریسک‌های ایمنی و محیط زیستی در سطوح شرکت‌های عملیاتی تشخیص و اعلام شد. این اقدام یکی از نخستین کارهایی بود که در صنایع ملی پتروشیمی کشور صورت گرفت به این ترتیب که با استفاده از فیدبک‌ها نواقص را رفع می‌کنند.
این مقام مسئول در بخش HSE شرکت صنایع ملی هلدینگ خلیج فارس تصریح کرد: پیرو آن طرحی که اکنون در حال اجرا است ممیزی ایمنی و آتش نشانی باید هر سال تکرار شود بنابراین تربیت ارزیاب و ممیز نیز در دستور کار است و با استفاده از نیروهای متخصص داخلی دوره هایی اجرا می کنیم که نیروهای داخل شرکت ها خود ممیز ایمنی باشند و ارزیابی سالیانه توسط نیروهای داخلی انجام شود، مقدمات این طرح انجام شده و تا یک ماه دیگر به مرحله اجرا در می آید.
وی ادامه داد: یکی دیگر از کارها در بخش ایمنی دوره مدیریت بحران و پدفند غیر عامل است بعد از اتفاق پتروشمی بوعلی به این نتیجه رسیدیم وحدت رویه و آموزش لازم در مدیرت بحران صورت گیرد بنابراین 140 متخصص و کارشناس را به کشورهای اروپایی که صاحب سبک بودند اعزام کردیم و به 140 نفر آموزش در زمینه مدیریت بحران و فرماندهی حادثه و فرماندهی آتش نشانی صورت گرفت حدود 200 نفر دیگر هم توسط متخصصین داخلی تربیت کردیم و با سازمان پدافند غیر عامل تفاهمنامه امضا کردیم و بر اساس آن 21 شرکت پتروشیمی مشتمل بر 1100 نفر از پرسنل به این دوره‌ها اعزام شدند که به صورت قرنطینه و طی مدت 7 روز آموزش انجام شد.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در منطقه عملیاتی ماهشهر پدافند غیر عامل به صورت رفتار در آمده است ضمن اینکه با اقدام صورت گرفته وظایف مدیریت بحران و فرماندهی حادثه تفکیک شد، اکنون اگر حادثه‌ای اتفاق بیفتد این تیم‌ها به سرعت شکل می‌گیرد و شرح وظایف مشخص است، پیش بینی خطرات به صورت سناریو نوشته و طبق وظایف کار خود را انجام می‌دهند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399