دوشنبه, 25 شهریور 1398 ساعت 12:09
کد خبر: 61676

دستیابی بیمه ایران به رشد ۵۲ درصدی در تولید حق بیمه طی ۵ ماهه ۹۸

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون فنی شرکت سهامی بیمه ایران با اعلام اینکه این شرکت در ۵ ماهه نخست سال ۹۸ موفق به افزایش ۵۲ درصدی در تولید حق بیمه شده است، گفت: در این مدت نسبت خسارت شرکت در مقایسه با سال گذشته با ۱۰ درصد کاهش از ۶۲ درصد به ۴۸ درصد رسیده است.

 محمد زاهدنیا با اشاره به اینکه بیشترین رشد حق بیمه مربوط به رشته هواپیما با ۳۹۳درصد،حمل و نقل کالا با ۳۵۸ درصد و کشتی با ۱۸۸ درصد بوده؛ افزود: با تداوم روند غربالگری، مدیریت ریسک و اجرای برنامه متوازن سازی پرتفوی، توانستیم کمترین رشد را در رشته های بیمه درمان با ۲۴ درصد و بیمه شخص ثالث اتومبیل با ۳۹ درصد مدیریت کنیم.
معاون فنی بیمه ایران نسبت خسارت بیمه درمان را با ۳۲ درصد کاهش در مقطع زمانی مذکور معادل ۶۳ درصد و نسبت خسارت بیمه شخص ثالث را با ۴ درصد کاهش ۵۴ درصد اعلام کرد.
محمد زاهدنیا کاهش ۱۰ درصدی خسارت‌های بیمه ایران را مرهون اعمال سیاست ها و رویکردهای حرفه ای و استانداردهای فنی بیمه گری در مجموعه ستادی و اجرایی بیمه ایران دانست و افزود: در صورتی‌که تکالیف و الزامات و اجبار قانونی در برخی رشته های بیمه ای نبود وضعیت و شاخص های مطلوب کنونی به مراتب بهتر می شد.
معاون فنی بیمه ایران ضمن دعوت از متقاضیان دریافت پروانه نمایندگی بیمه زندگی از بیمه ایران، رشد این رشته را در ۵ ماهه ۹۸ معادل ۱۰۷ درصد و تعداد نمایندگان اختصاصی بیمه زندگی را حدود ۲۷۰۰ نماینده عنوان کرد.

منبع خبر: روابط عمومی بیمه ایران

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399