دوشنبه, 25 شهریور 1398 ساعت 08:39
کد خبر: 61650

کاهش تحریم ایران روی میز کاخ سفید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: سی ان‌ان به نقل از مقام‌های آگاه از گفت‌وگوهای سران کاخ سفید در مورد کاهش تحریم‌ها و اعطای خط اعتباری به ایران خبر دادند.

بر اساس این گزارش دو مقام آگاه کاخ سفید که نامشان منتشر نشده است خبر دادند که گفت‌وگوهایی در کاخ سفید برای اجرای طرح فرانسه مبنی بر اعطای خط اعتباری به ایران و کاهش تحریم‌های آمریکا علیه ایران در حال اجرا است تا شرایط برای دیدار احتمالی میان روسای‌جمهور ایران و آمریکا در نیویورک فراهم شود.
ایلنا به نقل از سی ان ان نوشت که این مقام‌های آمریکایی همچنین خاطر‌نشان کردند که وزارت خزانه‌داری آمریکا هنوز با طرح فرانسه برای کاهش تحریم‌ها و اعطای خط اعتباری به ایران موافقت نکرده است.
پیش از این نیز پایگاه خبری آمریکایی «دیلی بیست» در مقاله ای به نقل از چهار منبع آگاه از ابراز تمایل رئیس جمهور آمریکا نسبت به طرح پاریس برای راه اندازی یک خط اعتباری 15میلیارد دلاری با ضمانت پول نفت به ایران ابراز تمایل کرده است.
از سوی دیگر رویترز در گزارشی علت اختلاف میان جان بولتون و ترامپ را که منجر به اخراج بولتون شد، کاهش تحریم های علیه ایران دانست.
بر اساس گزارش رویترز، به گفته شخصی نزدیک به بولتون، اخراج ناگهانی مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا، پس از آن صورت گرفت که دونالد ترامپ پیشنهاد کرد که برخی از تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران را به عنوان انگیزه‌ای برای ورود تهران به میز مذاکره لغو کند. اما بولتون برای رئیس‌جمهور روشن کرد که به شدت با این ایده مخالف است. حتی این مخالفت به مشاجره میان ترامپ و بولتون منجر شد.
صبح روز بعد از این مشاجره بولتون از کاخ سفید اخراج شد، اگرچه او و ترامپ درباره اینکه چه کسی این تصمیم را گرفته است اختلاف نظر دارند. رئیس‌جمهور گفته که وی را اخراج کرده است، درحالیکه بولتون گفته استعفا داده است.
با توجه به اظهارات قاطعانه مسئولان کشورمان مبنی بر اینکه امکان ملاقات و یا مذاکره با سران آمریکایی بدون پذیرش شرایط اعلام شده از سوی ایران وجود ندارد، به نظر می رسد آمریکا از نتیجه گرفتن سیاست های فشار حداکثری بر ایران و یا تروریسم اقتصادی نا امید شده است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399