یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 11:32
کد خبر: 61591

وجود ۱۰ میلیون تن فولاد مازاد در کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عضو هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران با اشاره به اینکه بالغ بر ۱۰ میلیون تن فولاد مازاد در کشور وجود دارد، تشریح کرد: امسال باید ۲۸ میلیون تن فولاد تولید شود که حدود ۱۵ میلیون تن آن در داخل استفاده می‌شود.

رضا شهرستانی عضو هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، با اشاره به میزان تولید فولاد در کشور، گفت: صادرات راهکاری مناسب برای رونق تولید است که برای دولت و تولیدکننده منفعت‌های زیادی دارد. صادرات را می‌توان جایگزینی مناسب برای تامین ارز دانست و اینگونه تحریم تاثیری در کشور نخواهد گذاشت.
عضو هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران تصریح کرد: در سال گذشته حدود ۲۵ میلیون تن فولاد تولید کرده ایم که از این مقدار حدود ۸.۵ میلیون تن صادر شده است.
او با اشاره به برنامه تولید فولاد در سال جاری، بیان کرد: در نظر داریم امسال ۲۸ میلیون تن فولاد تولید کنیم و ۱۲ تا ۱۳ تن صادرات داشته باشم، اما با توجه به تحریم‌ها و سیاست‌های وزارت صمت برای کنترل بازار داخل این مقدار محدود شد.

فولاد مازاد

عضو هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران با اشاره به اینکه بالغ بر ۱۰ میلیون تن فولاد مازاد در کشور وجود دارد، تشریح کرد: امسال باید ۲۸ میلیون تن فولاد تولید شود که حدود ۱۵ میلیون تن آن در داخل استفاده می‌شود.
شهرستانی افزود: به نظر می‌رسد با توجه به شرایط موجود امسال نیز ۸.۵ میلیون تن صادرات داشته باشیم و برای افزایش آن باید اجازه دهیم بازار آزادی عمل داشته باشد و شرایطی فراهم کنیم که شرکت‌ها بتوانند با یکدیگر رقابت کنند که اینگونه کیفیت کالا‌های تولیدی نیز افزایش خواهد داشت.
عضو هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه در صنعت فولاد، گفت: قطعات یدکی و مواد یدکی مثل الکترود و آلیاژ‌ها امسال به دلیل وجود تحریم‌ها افزایش قیمت داشته است و از طرفی قیمت سنگ آهن و آهن اسفنجی نیز درصدی افزایش داشته است.
شهرستانی افزود: با توجه به شرایط موجود و وجود تحریم‌ها اکثریت فولاد سازان شرایط کار یکسانی دارند و امسال تنها به صادرات ۸،۵ میلیون تن فولاد خواهیم رسید که اکر بتوانیم موانع را برطرف کنیم به ۱۳ میلیون تن خواهد رسید.
او درباره میزان قاچاق فولاد، گفت: بسیاری از افراد از شرایط موجود پیش آمده در کشور سواستفاده کرده و فولاد را نیز قاچاق می‌کنند.
به گفته عضو هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران سال گذشته یک میلیون تن فولاد قاچاق شده است که اگر مشکلات صادرات رفع نشود میزان قاچاق امسال نیز افزایش خواهد داشت، همچنین با رفع مشکل صادرات فولاد، حجم فولاد‌های دپو شده کاهش خواهد یافت.
سال گذشته یک میلیون تن فولاد قاچاق شده است

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399