شنبه, 23 شهریور 1398 ساعت 08:54
کد خبر: 61492

اطلاعات تکميلي

  • وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

فعال سازی 2 هزار واحد تولیدی اولویت اصلی وزارت صنعت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل گفت: احیا و فعال سازی ۲۰۰۰ واحد تولیدی طی امسال اولویت اصلی وزارت صنعت است.

به گزارش شاتا، رضا رحمانی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی که با حضور نائب رئیس اول مجلس و مسئولان استانی در تبریز برگزار شد اظهار کرد: آغاز انقلاب معدنی برای بهره برداری از ذخایر معدنی و تلاش برای فرآوری معادن در کشور ضروری است و در این خصوص آذربایجان شرقی جایگاه ویژه ای دارد.
وی با تاکید بر اینکه همچنین تبریز و استان آذربایجان شرقی نقش بسیار مهمی در رونق تولید و اقتصاد مقاومتی دارند، ابراز داشت: توجه به اقتصاد مقاومتی شاه کلید حل مشکلات اقتصادی کشور در دوران تحریم های ظالمانه دشمنان است.
رحمانی با اشاره به اینکه باید از مونتاژکاری به سمت نوآوری حرکت کنیم، گفت: انتقال تمامی حساب های مالی معادن کشور به استان محل فعالیت از دیگر برنامه های ما در وزارت صنعت است.
وزیر صمت با بیان اینکه امیدوارم شاهد پیشتازی آذربایجان شرقی در مسیر رونق تولید در مقایسه با استان های دیگر باشیم، گفت: این استان پتانسیل های بالای صنعتی و اقتصادی دارد و باید با کمک همه فعالان و مسئولان صادرات غیرنفتی به کشورهای همسایه افزایش یابد چراکه در این صورت اگر رقم واردات کشورهای همسایه از ایران به چهار درصد برسد ۵۴ درصد از صادرات غیرنفتی ایران به این کشورها خواهد بود.
رحمانی با اشاره به سهم ۲.۵ درصدی آذربایجان‎شرقی از سپرده‎های بانکی کشور گفت: این رقم بسیار کم بوده و حتما باید بیشتر شود.
وی تصریح کرد: امسال ۷ عنوان جزو محورهای فعالیت وزارتخانه صمت است که همه در استان مصداق دارد و یکی از اولویت ها رونق و توجه به ساخت داخل است. به عنوان مثال تولیدکنندگان قطعات هستند که باید خودروسازان برای تامین قطعات از تولیدکنندگان داخلی استفاده کنند.
رحمانی با بیان اینکه حمایت از استارتاپ ها از دیگر اولویت های ما است، گفت: برنامه هایی برای حمایت از استارت آپ ها داریم.
وی افزود: گردش مالی مس آذربایجان ۲ هزار میلیارد تومان و مجموعه سرمایه‌گذاری‌‏های صورت گرفته در مس نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان است که اگر پروژه های مس تکمیل شود یک واحد در ۱۰۰ GDP افزایش می‌یابد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399