شنبه, 16 شهریور 1398 ساعت 11:45
کد خبر: 61343

اطلاعات تکميلي

  • سرپرست سازمان توسعه تجارت:

ظرفیت های نهفته غرب کشور، تجارت خارجی را متحول می کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

سرپرست سازمان توسعه تجارت کشور گفت: استان های واقع در منطقه سه کشور شامل ایلام، کرمانشاه، همدان و لرستان ظرفیت های نهفته ای در صادرات دارند که می توانند تجارت خارجی کشور را توسعه داده و متحول کند.

حمید زادبوم روز پنجشنبه در نشست تخصصی آمایشی منطقه سه کشور افزود: تجارت خارجی به ویژه در منطقه سه و سهم این استان ها باید افزایش یابد.
وی افزود: عراق ۴۰ میلیارد دلار واردات دارد که سهم ما ۲۵ درصد است و ظرفیت های دیگر کشورها  بیشتر از سهم ایران است.
زادبوم با یادآوری اینکه صادرات ما به ۱۵ کشور همسایه و هند و چین ۴۴ میلیارد دلار بوده که نیازمند بازنگری است افزود: سهم چهار استان غربی با توجه به ظرفیت هایی موجود از بازار عراق باید توسعه یابد.
سرپرست سازمان توسعه تجارت کشور گفت: تجار و بازرگانان بحث تحریم را کنار گذاشته و به توان و ظرفیت داخلی توجه کنند.
تجارت خارجی
زادبوم به وجود دو رایزن بازرگانی و اقتصادی در بغداد و بصره گفت: از این فرصت منطقه سه برای توسعه تجارت استفاده شود.
وی ادامه داد: برای معرفی و تبلیغ تولیدات منطقه سه می توان هیات تجاری به کشورهای لبنان، سوریه و عراق اعزام کرد و یا با دعوت از کارشناسان این کشورها تعامل ایجاد کنیم. 
زادبوم تاکید کرد: برگزاری همایش های مشترک و یا میز تخصصی کالا با موضوع لبنیات، شیرینی و شکلات، کاشی و سرامیک و سنگ که از ظرفیت های چهار استان ایلام، کرمانشاه، همدان و لرستان هستند، راهکاری مهم برای توسعه تجارت خارجی است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399