شنبه, 16 شهریور 1398 ساعت 09:10
کد خبر: 61323

اطلاعات تکميلي

  • رئيس اتحاديه پيراهن دوزان و پيراهن فروشان تهران

کاهش قدرت خرید مردم بر بازار امسال محرم تاثیر گذاشته است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان تهران با بیان این که هیچ کمبودی برای تامین پیراهن مشکلی مورد نیاز بازار محرم وجود ندارد، گفت: تولید کنندگان داخلی از سه ماه پیش پارچه‌ مورد نیاز را خریداری و دوخته اند و از حدود یک تا یک ماه و نیم پیش نیز فروشندگان این محصولات را از تولید کنندگان خریداری و به مشتریان عرضه می کنند.

حسین آقا کوچکی رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان تهران  با اشاره به ممنوعیت واردات پیراهن مشکی و واردات قانونی پارچه مشکی با تعرفه و مجوزلازم، افزود: برخلاف سال‌های گذشته امسال به دلیل افزایش نرخ ارز، واردات قاچاق لباس مشکی مقرون به صرفه نیست و اقلام خارجی موجود در بازار نیز محصولاتی است که یا قبلا وارد و در انبارها دپو شده و یا این که توسط برخی برندهای خارجی وارد کشور می شود.
به گفته کوچکی زاده برخی افراد برند پوش هستند که برای خرید پیراهن مشکی لاکچری برندهای خارجی مانند فرس از ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان هزینه می کنند، نرخی که برخی آن را حتی تا یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان نیز اعلام می کنند. در واقع نرخ پیراهن این مشتریان لاکچری که سهمی ۲ تا ۳ درصدی از بازار دارند با محاسبه نرخ روز دلار و لیر، هزینه‌های گمرکی واردات و سود خرده فروشی نامشخص و بدون هیچ نظارتی محاسبه می شود. افرادی که برای خرید یک دست کت و شلوار متناسب با این پیراهن مشکی نیز از ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان می پردازند. با این وجود رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان تهران تاکید می کند که ممکن است در بین محصولات عرضه شده این برندها برخی انواع پیراهن و کت و شلوار با کیفیت تولید داخل نیز به نام پوشاک خارجی به مشتریان عرضه شود. اما نظارت بر قیمت و کیفیت این محصولات نیازمند شکایت مشتریان یا تصمیم وزارت صنعت است.
رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان تهران از تاثیر کاهش قدرت خرید مردم بر بازار امسال محرم خبر داد و تاکید کرد: امسال مردم به راحتی نسبت به خرید پیراهن مشکی اقدام نکرده و تلاش می کنند تا از لباس مشکی‌های سال قبل استفاده کنند.
به گفته آقا کوچکی با این وجود بازار دچار رکود نیست؛ چرا که اگر مثلا قبلا ۱۰ هزار تا پیراهن مشکی فروخته و ۶ هزار تای آن سهم قاچاق ، اکنون ۸ هزار پیراهن فروخته می شود که حدود ۱۰۰ درصد آن تولید داخل است .
او نیاز بازار به پیراهن مشکی مردانه و پسرانه استان تهران را حدود ۵۰۰ هزار و لباس مشکی زنانه را به دلیل تنوع طلبی خانم‌ها حدود دو برابر دانست و افزود: در مجموع نیاز بازار کشور به پیراهن مشکی بچه گانه و مردانه حدود ۱۰ میلیون عدد است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399