سه شنبه, 12 شهریور 1398 ساعت 15:55
کد خبر: 61238

اطلاعات تکميلي

  • معاون فروش اموال منقول سازمان اموال تملیکی:

انهدام تمام کالاهای فاقد مجوزهای مصرف بر اساس تکالیف حاکمیتی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: سید حسین میرمعینی، عضو هیات مدیره و معاون فروش اموال منقول این سازمان اظهار کرد: هر کالایی که طبق ضوابط به این سازمان تحویل می‌شود، بر اساس تکالیف قانونی و حاکمیتی و همچنین در راستای حفظ سلامت جامعه و کمک به تولید داخلی، چنانچه نتواند مجوزهای مصرف از جمله استاندارد و بهداشت را دریافت نماید در فرآیند تعیین تکلیف از طریق انهدام قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، سید حسین میرمعینی، عضو هیات مدیره و معاون فروش اموال منقول این سازمان گفت: هر کالایی که طبق ضوابط به این سازمان تحویل می‌شود، بر اساس تکالیف قانونی و حاکمیتی و همچنین در راستای حفظ سلامت جامعه و کمک به تولید داخلی، چنانچه نتواند مجوزهای مصرف از جمله استاندارد و بهداشت را دریافت نماید در فرآیند تعیین تکلیف از طریق انهدام قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه ضمن تشریح عملکرد امحاء کالا در 5 ماهه نخست سالجاری افزود: بیش از 233 هزار میلیون ریال کالاهای قاچاق و متروکه فاقد مجوزهای مصرف به وزن تقریبی 865 تن، توسط مدیریت های اموال تملیکی سراسر کشور منهدم شده است.
میرمعینی با اشاره به نوع گروه کالایی اقلام انهدامی افزود : اغلب کالاهای امحاء شده شامل کالاهای سریع الفساد مانند مواد غذایی و آشامیدنی فاقد مجوز های مصرف ، لوازم آرایشی غیر استاندارد و غیر بهداشتی ، مواد شیمیایی و داروهای فاسد و تاریخ گذشته و همچنین البسه مستعمل بوده است.
معاون فروش اموال منقول سازمان در پایان این گزارش گفت: بیشترین میزان انهدام کالاهای فاسد و غیر استاندارد از لحاظ ریالی در 5 ماهه نخست سال جاری توسط مدیریت های اموال تملیکی استان های تهران ، آذربایجان غربی ، فارس و خراسان رضوی انجام پذیرفته است .

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399