دوشنبه, 11 شهریور 1398 ساعت 10:08
کد خبر: 61112

اطلاعات تکميلي

  • رئیس اتحادیه پیراهن‌فروشان و پیراهن‌دوزان:

مردم مطالبه گر پوشاک استاندارد باشند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

لیلا ابوالفتحی

عصراقتصاد: هر ساله با نزدیک شدن به ایام محرم، بازار خرید و فروش پارچه و پوشاک مشکی رونق می یابد و به رسم یک سنت مذهبی، بسیاری از افراد اقدام به خرید لباس مشکی می کنند. همین امر بهانه ای شد تا به گفتگو با رئیس اتحادیه پیراهن‌فروشان و پیراهن‌دوزان بپردازیم.

حال و هوای محرم در تولیدی ها

آقا کوچکی در مورد حال و هوای تولیدکنندگان پیراهن مشکی گفت: هر ساله از چهار ماه قبل از شروع ماه محرم، پارچه و ملزومات آن تهیه و در صورت نیاز شستشو داده و دوخته می شود. تولید پیراهن برای این ایام حال و هوای خاص خودش را دارد و محرم برای تولیدکننده از چهار ماه قبل آغاز می شود. این حس، در پارچه فروش و کارگر هم وجود دارد.

امسال مشکلی در تامین مواد اولیه نداشتیم

رئیس اتحادیه پیراهن‌فروشان و پیراهن‌دوزان در مورد پارچه مورد نیاز این ایام بیان کرد: خوشبختانه امسال مشکل خاصی در تامین پارچه، خرج کار و .. نداشتیم.

قاچاق دیگر باصرفه نیست

وی در مورد قاچاق پوشاک گفت: در 20 سال گذشته شاهد کمترین حجم قاچاق لباس بوده ایم و این بدین علت است که دیگر برای قاچاقچی صرفه اقتصادی ندارد .

قابل رقابت بودن محصولات ما با خارجی

حسین آقاکوچکی در مورد کیفیت محصولات داخلی نسبت به خارجی آن گفت: از لحاظ کیفیت، پارچه های داخلی ما در سطح کیفی بالایی قرار دارند و حتی قابل رقابت با مشابه خارجی آن است و یک نمونه خوب آن نساجی بروجرد است که یکی از بهترین برندهای تولید پارچه در کشور است.
وی در مورد عوامل موثر در کیفیت پارچه توضیح داد: کیفیت آن بستگی به دستگاه، رنگرزی و .. دارد.
این فعال صنعتی ادامه داد: در زمینه طراحی هم طراحان خوب و کار بلدی داریم و در صنعت پیراهن دوزی قوی هستیم.

تولیدکننده باید پاسخگو باشد

رئیس اتحادیه پیراهن‌فروشان و پیراهن‌دوزان در مورد حمایت از مشتریان عنوان کرد: تولید کننده برای رضایت مشتری باید کارش را با گارانتی عرضه کند و پاسخگو باشد. به علت پایین بودن درآمد مردم و قیمت بالای اجناس، مشتری حق دارد که کار خوب بخرد و تولیدکننده هم اگر توانایی تولید کالای مرغوب را ندارد کنار برود یا خود را ارتقا دهد. ما هم به عنوان مسئول باید مشکلات مردم را رفع نماییم.

قیمت 60 تا 170 هزار تومانی پیراهن مشکی داخلی

آقا کوچکی قیمت لباس مشکی تولید داخل موجود در بازار را بین 60 تا 170 تومان عنوان کرد و گفت که قیمت تعیین شده را با توجه به دوخت، پارچه مصرفی، شرکت تولیدی، محل مغازه و دیگر عوامل تعیین می شود.
خریدار مطالبه گر باشد
وی در مورد حمایت از تولید داخلی اظهار کرد: مردم هم باید به جنس داخلی اهمیت بدهند و مطالبه گر جنس استاندارد باشند. مردم اگر کیفیت کالای داخلی را در حد جهانی نمی بینند با سعه صدر و گذشت حمایت کنند تا بتوانیم ارتقا یابیم.
این پیشکسوت عرصه تولید افزود: ما با همین وسایل موجود در کشور می توانیم بهترین کارها را ارائه دهیم.  

خواستار رتبه بندی تولیدات هستیم

آقا کوچکی در مورد رتبه بندی تولیدات داخلی گفت: متاسفانه در کشور رتبه بندی روی کاغذ وجود ندارد و این امر باید قانونی شود و ماهم به عنوان تولیدکنندگان مایل به انجام این کار هستیم.

کاهش تولید داشته ایم

وی در مورد میزان تولید داخل نسبت به مشابه سال قبل عنوان کرد: تولید نسبت به سال گذشته کاهش یافته است و این به امر به علت پایین بودن توان خرید مردم و تولیدکننده وخرید نقدی مواداولیه توسط تولیدکننده است.

تاسیس کارخانه هدف اصلی حضور برندها بود

رئیس اتحادیه پیراهن‌فروشان و پیراهن‌دوزان در مورد فروشگاه های خارجی در سطح کشور گفت: این فروشگاه ها دارای مجوز هستند، ولی چرا و چگونه این مجوزها را دارند باید بررسی شود و جای سوال دارد.
وی افزود: فلسفه وجود این برندها در کشور، تاسیس کارخانه در داخل کشور و استفاده از کارگر ایرانی و استفاده از صنعت روز دنیا بود، ولی متاسفانه این امر به حاشیه رفته و اصلا در این زمینه کاری صورت نگرفته است.
آقا کوچکی علت این امر را نگاه ضعیف به این مسائل و لابی گری دانست.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399