یکشنبه, 10 شهریور 1398 ساعت 08:25
کد خبر: 61023

وزیر صنعت، معدن و تجارت: با کسی در هیچ کاری تعارف ندارم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دوره جدیدی را در صنعت کشور آغاز کرده‌ایم که امیدواریم موجب رضایتمندی مردم شود و در این کار جدی هستم و با کسی در هیچ کاری تعارف ندارم.

به گزارش ایرنا، رضا رحمانی روز گذشته در حاشیه بازدید از مجتمع فولاد قاینات در جمع خبرنگاران افزود: اولین واحد تولید لوازم خانگی به صورت اینترنت اشیا به بهره‌برداری رسید؛ لذا به دنبال تغییر و تحول اساسی و بنیادی در کشور هستیم.
وی گفت: در حوزه صنعت پتانسیل‌های زیادی وجود دارد که امید است با تدابیر جدیدی که آغاز شده شاهد رونق این حوزه در کشور باشیم.
وزیر صمت اظهار داشت: امیدواریم حرکت جدیدی که در کشور آغاز شده موجب رضایتمندی مردم شود؛ چون خروجی آن اصلاح امور صنعت خودروسازی، بهبود و افزایش تنوع محصولات است.
وی گفت: بنده در این کار جدی هستم و با کسی در هیچ کاری تعارف ندارم؛ همچنین هیچ ترس و واهمه‌ای از کسی ندارم که قاعدتا هیچ مسئولی نباید داشته باشد؛ زیرا ترس از این است که حقوق مردم ضایع نشود.
رحمانی ادامه داد: امسال پروژه‌های خوبی در کشور آغاز شده که فقط ایمیدرو حدود چهار میلیارد دلار طرح آماده افتتاح دارد و بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان طرح تا پایان امسال در کشور به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه نهضت خوبی در حوزه معدن و صنایع معدنی و ساخت در سال جاری آغاز شده است گفت: این طرح‌ها می‌تواند در سراسر کشور رونق و اشتغال ایجاد کند.
وی درباره مجتمع در حال احداث فولاد قاینات هم گفت: این مجتمع یکی از طرح‌های بزرگ کشوری است و در گذشته جزو طرح‌های هشت‌گانه فولاد بوده که متاسفانه مقداری به طول انجامید اما در دوره جدید مجدد فعال شد و اکنون مسئولیت کار به ایمیدرو واگذار شده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: مقید به زمان بندی هستیم و از شرکت سرمایه گذار برنامه می‌خواهیم که مقرر شد تا پایان سال و ترجیحا دهه فجر طرح را افتتاح کنند البته تولید فولاد سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی گفت: یکی از مطالب خیلی مهم نه تنها برای مجتمع فولاد، بلکه در سراسر کشور این است که به دنبال زنجیره‌ای از فعالیت‌ها و تکمیل زنجیره در مناطق هستیم.

وزیر صنعت

رحمانی گفت: یکی دیگر از نکات مهم که به صورت مکتوب به شرکت سرمایه‌گذاری ایمیدرو و معاونت معدن و صنایع معدنی وزارتخانه ابلاغ کرده‌ایم اینکه در حوزه‌های صنایع معدنی و صنعت، جذب نیرو حتما باید از خود مناطق باشد.
وی ادامه داد: همچنین برای جذب نیرو با مدارک پایین تحصیلی از نیروی همان مکانی که طرح اجرا می‌شود، استفاده شود و در مدارج بالا نیز اولویت با نیروی بومی استان و در صورت نیاز سایر مناطق کشور باشد.
وزیر صمت گفت: تامین و تدارک طرح‌ها باید از همان استان باشد همچنین گردش مالی حتما باید در بانک‌های استان انجام شود که لازمه کار این است بانک‌ها بتوانند خدمات ارایه دهند.
وی افزود: برای طرح‌های بزرگی مانند مجتمع فولاد شاید برخی بانک‌ها منابع نداشته باشند یا تنگ‌نظری‌هایی وجود داشته باشد، اما توصیه داریم بانک‌های استان خدمات لازم را در اختیار سرمایه‌گذار قرار دهند که در این زمینه در سطح ملی تلاش داریم حوزه اختیارات بانک‌ها افزایش یابد.
رحمانی بیان کرد: طرح مجتمع فولاد قاینات بدون شک می‌تواند در استان خراسان جنوبی به ویژه در حوزه اشتغال و توسعه استان تاثیرگذاری محسوس داشته باشد.
وی اظهار داشت: این مجتمع یک واحد نیست، بلکه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم آن می‌تواند یک به ۱۰ باشد؛ لذا مهم تکمیل زنجیره است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: موانع و مشکلاتی درخصوص مجتمع فولاد قاینات مطرح شد که موضوعات مربوط به وزارتخانه را دستورات لازم خواهم داد و در حوزه سایر دستگاه‌های اجرایی نیز مسائل را بررسی خواهیم کرد.
وی افزود: در استان خراسان جنوبی پتانسیل های مختلفی وجود دارد که با مدیریت جدید کنونی می‌توان به زودی پایان بیکاری را در استان جشن گرفت.
رحمانی با بیان اینکه حوزه اکتشاف معدنی امسال در اولویت وزارتخانه قرار دارد گفت: داده‌ها و اطلاعات اولیه از معادن خراسان جنوبی نشان از آن دارد که به پتانسیل‌های بسیار خوبی رسیده‌ایم و اینها همه مستلزم سرمایه‌گذاری است.
وی ادامه داد: تنها خواهش ما این است با نگاهی که رهبری فرمودند تولید امر مقدسی است. همه همین نگاه را داشته باشیم در این صورت بسیاری از مشکلات نه تنها پیش نخواهد آمد که بخواهیم برای آن چاره‌اندیشی کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در این بازدید دستور ویژه داد که تمام نیروی مورد نیاز مجتمع فولاد قاینات بومی انتخاب و به کارگیری شوند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395