شنبه, 09 شهریور 1398 ساعت 13:18
کد خبر: 60990

اعضای کنسرسیوم جدید اکتشاف معرفی شدند/ حضور 11 غول معدنی در برنامه اکتشافات

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: با معرفی 11 شرکت معدنی به عنوان اعضای کنسرسیوم اکتشافات جدید در 300 هزار کیلومتر مربع، مجموع اکتشافات ایمیدرو به 640 هزار کیلومتر مربع می رسد.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور تصریح کرد: شرکت های گل گهر، چادرملو، توسعه معادن فلزات، صبانور، گهر زمین، توسعه صنایع معادن غدیر، مبارکه، فولاد خوزستان، میدکو، ذوب آهن اصفهان و صدر تامین، اعضای این کنسرسیوم را تشکیل خواهند داد.
به گفته غریب پور، طی برنامه ریزی های صورت گرفته، 100 هزار کیلومتر مربع از اکتشافات 300 هزار کیلومتر مربعی، توسط این کنسرسیوم عملیاتی خواهد شد.وی گفت: طبق توافقات صورت گرفته، تقسیم پهنه ها در اکتشافات جدید به شکلی خواهد بود که ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و یک کنسرسیوم متشکل از شرکت های بزرگ معدنی هر یک عهده دار اکتشاف در 100 هزار کیلومتر مربع خواهند بود.
اکتشاف در 29 استان بنابر این گزارش، پیش از این عملیات اکتشاف در 270 هزار کیلومتر مربع در 25 استان عملیاتی شد و با اکتشافات جدید، پهنه ها در 29 استان شناسایی خواهد شد.ایمیدرو در دوره رئیس سابق هیات عامل این سازمان، (از سال 93) عملیات اکتشاف در 270 کیلومتر مربع را آغاز کرد. به دنبال آن، از نیمه دوم سال 97 تا مردادماه امسال نیز 70 هزار کیلومتر مربع به گستره اکتشافات توسط ایمیدرو اضافه شد.بنابر این گزارش، با اعلام خداداد غریب پور و موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت، 300 هزار کیلومتر مربع به برنامه های اکتشافی اضافه شد تا مجموع اکتشافات پنج سال گذشته به 640 هزار کیومتر مربع برسد.طی سال های 93 تا 97 عملیات اکتشافات توسط ایمیدرو در وسعتی بالغ بر 270 هزار کیلومتر مربع انجام شد. همچنین پس از آن برنامه اکتشاف دیگری،‌ در محدوده 70 هزار کیلومتر مربعی از سال 97 تا ابتدای تابستان امسال کلید خورد.سومین گام ایمیدرو در بخش اکتشاف، عملیات جدید در 300 هزار کیلومتر مربع است

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395