چهارشنبه, 06 شهریور 1398 ساعت 13:18
کد خبر: 60906

گردشگری دیگر تحمل تغییر مدیریتی را ندارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس کانون راهنمایان گردشگری سراسر کشور معتقد است: گردشگری دیگر تحمل تغییر مدیریتی را ندارد و طی این سال‌‌ها مونسان موفق شده است مدیریت سه حوزه تخصصی میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را از سیاست‌زدگی خارج کند.

محسن حاجی سعید (رییس هیات مدیره کانون انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور) گفت: تشکل‌های بخش خصوصی گردشگری سال‌هاست درصدد تبدیل سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه هستند و این امر به دلایل خاصی بستگی دارد چراکه عدم ثبات مدیریتی طی سال‌های گذشته در این سازمان سبب شد تا حوزه گردشگری نتواند به توسعه لازم دست یابد.
او ادامه داد: نمی‌توان یک سازمان که در حوزه‌های تخصصی فعال است را به حال خود رها کرد. هرچند قصد ما بر آن بود تا حوزه گردشگری به صورت تخصصی تبدیل به وزارتخانه شود و به نوعی از دو حوزه دیگر جدا شود اما هرسه حوزه تحت عنوان یک وزاتخانه معرفی شده‌اند. البته معتقد هستیم بیشتر بودجه صرف میراث‌فرهنگی می‌شد.
حاجی سعید تصریح کرد: به هرحال با وزارتخانه شدن میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شاهد اتفاق خوبی هستیم و امیدواریم با ثبات مدیریتی در وزاتخانه روبه رو باشیم. چراکه طی سال‌های گذشته تغییر وزرا کمتر از تغییر معاونان بود. ضمن آنکه وزیر باید درخصوص برنامه‌های خود به نمایندگان مجلس پاسخگو باشد.
گردشگری
رییس کانون انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور خاطرنشان کرد: با توجه به آنکه کمتر از دو سال از عمر دولت دوازدهم باقی مانده است زمان زیادی برای حضور و معرفی وزیر جدید برای میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وجود ندارد. این درحالی است که مونسان باتوجه به مدت زمانی که به عنوان رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعال بود توانسته تا حدودی با این حوزه‌ها آشنا شود و اگر در شرایط موجود بخواهیم گزینه جدیدی برای وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی کنیم، فقط شاهد از دست دادن زمان خواهیم بود که سودی برای هیچیک از سه حوزه نخواهد داشت. نباید در شرایط موجود فرصت و زمان‌کشی کنیم.
او یادآور شد: گردشگری طاقت تغییر و تحول جدید ندارد و بخش خصوصی گردشگری به دلیل فقدان زمان موجود نیازمند ثبات مدیریتی است. نباید احساسی فکر کنیم و بگوییم مونسان چه کارهایی انجام داده یا انجام نداده یا فلان اندازه از خواسته‌ها را محقق نکرده. بلکه باید به ثبات مدیریتی بیاندیشیم. فراکسیون گردشگری مجلس می‌تواند پیگیر خواسته‌های بخش خصوصی باشد و از وزیر وقت مطالبات لازم را داشته باشد. بهتر است به خواسته‌های منطقی که در سه حوزه وجود دارد توجه شود.
به گفته حاجی سعید، یکی از خصوصیات علی‌ اصغر مونسان این است که مدیریت سه حوزه تخصصی میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را از سیاست‌زدگی خارج کرده و سعی داشته مدیران و معاونان و کارشناسان متخصص را منصوب کند. ضمن آنکه او طی این مدت کسب تجربه کرده و بهتر است فرد جدیدی را برای کسب تجربه در این جایگاه معرفی نکنیم.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395