سه شنبه, 05 شهریور 1398 ساعت 09:15
کد خبر: 60784

بهای طلا در سربالایی جهانی و سرازیری ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

لیلا ابوالفتحی

عصراقتصاد: قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تشدید اقدامات تجاری تلافی جویانه آمریکا و چین که تقاضا برای دارایی‌های امن را تقویت کرد، به رکورد بالای جدیدی افزایش یافت.

به گفته رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران، از دو روز گذشته قیمت اونس جهانی تحت تاثیر تحولات سیاسی قرار داشت و اوایل صبح دیروز هر اونس طلا تا 1555 دلار افزایش پیدا کرد، ولی با فروکش کردن التهابات سیاسی اونس طلا 25 دلار کاهش پیدا کرد و به هر اونس 1530 دلار رسید.
محمد کشتی آرای افزود: این امر موجب شد که قیمت طلا و سکه در اوایل صبح دیروز بالا رود و بعد از فروکش قیمت اونس جهانی، شاهد کاهش  30 هزار تومانی بودیم و باعث کاهش قیمت طلا در داخل شد.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر بیان کرد: سطح قیمت ها به سطح کاملا متعادل رسیده است و قیمت سکه در روز گذشته به قیمت 4080 هزار تومان رسیده بود و نسبت به روزهای گذشته 100 هزار تومان کاهش داشته و نسبت به صبح همان روز، 30 هزار تومان کاهش یافت.
وی در مورد حباب سکه گفت: حباب سکه  به 40 هزار تومان رسیده بود و این رقم بی سابقه ای در چند سال اخیر است و این نشان می دهد که قیمت ها واقعی و شفاف می شوند .
کشتی آرای علت اصلی این واقعیت و شفافیت را عمدتا کاهش قیمت ارز در چند روز اخیر دانست و گفت: ماه محرم هم شاهد کاهش تقاضا در بازار خواهیم بود و این کاهش تقاضا باعث از بین رفتن حباب می شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399