دوشنبه, 04 شهریور 1398 ساعت 10:52
کد خبر: 60722

۱۵ درصد آتش‌سوزی‌های جنگلی عمدی و با هدف زمین‌خواری است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: عامل ۹۵ درصد آتش‌سوزی جنگل‌ها انسانی است و ۱۵ درصد عمدی و با هدف زمین‌خواری است.

به گزارش مرکز خبر حوزه، خلیل آقایی روز یکشنبه در سلسله نشست‌های راویان مکتب حسینی ویژه مبلغان اعزامی دهه محرم ۱۳۹۸ در سالن همایش‌های غدیر قم افزود: الباقی آتش‌سوزی‌ها سهوی است و باید این مساله مورد بررسی و دقت بیشتری قرار بگیرد.
وی در ادامه گفت: این سازمان حق واگذاری زمین برای ساخت مسکن ندارد و اگر واگذار می‌کند؛ در قالب طرح هادی و یا توسعه شهرداری از سوی بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود.
او بابیان اینکه برداشت از صندوق ملی تنها نیاز به اذن رهبر معظم انقلاب دارد، افزود: در ۲ سال گذشته ۲۰۰ میلیون دلار و در سال جاری ۱۵۰ میلیون یورو به منابع طبیعی اختصاص داده‌شده و این نشان از اهمیت قضیه است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: دلیل اهمیت این مساله انفال بودن مراتع و منابع طبیعی و اختصاص آن به نسل دیگر است و برای همین باید حافظ منابع طبیعی باشیم و نگذاریم از بین برود.
آتش‌سوزی‌آقایی خاطرنشان کرد: حتی بعضی از بزرگان معتقد هستند، حفظ منابع طبیعی مایه تقرب به خدا است و این مساله بازهم نشان از اهمیت آن می‌باشد.
وی بیان کرد: حفظ منابع طبیعی، جلوی بسیاری از آسیب‌های طبیعی را می‌گیرد و درعین‌حال موجب شادی و سرسبزی کشور و پوشش خاک می‌شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: برای حفظ منابع طبیعی، این سازمان اقدامی مانند تثبیت مالکیت دولت و مردم را انجام داده است.
وی افزود: اقدام دیگر طرح جایگزین سوخت مانند گاز می‌باشد که تلاش شده است از قطع درختان جلوی گیری شود، در سال گذشته به ۱۲ هزار خانوار و امسال نیز به ۱۵هزار خانوار گاز اختصاص داده‌شده است تا از قطع درختان جلوگیری به عمل آید.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395