یکشنبه, 03 شهریور 1398 ساعت 04:00
کد خبر: 60621

اطلاعات تکميلي

  • بر اساس توافق حسینی و نوبخت صورت گرفت؛

پرداخت حقوق نیروهای خرید خدمات آموزش و پرورش از اول مهر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 

عصر اقتصاد: رئیس سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت حق‌التدریس شاغلان ۹۷، اضافه‌کار کارکنان اداری، مدارس خارج از کشور، مناطق کمتر برخوردار و طرح جامع پوشش تحصیلی مناطق محروم قول مساعد داد


در دیدار سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش با رئیس سازمان برنامه ‌و بودجه کشور، دو طرف درباره پرداخت مجموعه حقوق، حق‌التدریس و حق‌الزحمه نیروهای خرید خدمات به‌صورت ماهانه و تخصیص 2 هزار میلیارد تومان اعتبار رتبه‌بندی فرهنگیان از اول مهر توافق کردند.
به گزارش روابط عمومی آموزش ‌و پرورش، روز گذشته در نشست مشترک سیدجواد حسینی با محمدباقر نوبخت که در سازمان برنامه ‌و بودجه برگزار شد بر همکاری و مساعدت سازمان برنامه ‌و بودجه درباره اعتبارات آموزش‌ و پرورش توافق شد. رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور در این نشست گفت: «علی‌رغم همه مشکلات بودجه‌ای کشور که به دلیل کارشکنی‌های دشمن و اعمال تحریم‌های ظالمانه برای کشور به وجود آمده است یکی از دستگاه‌‌هایی که بودجه آن کاهش نیافته است، وزارت آموزش ‌و پرورش است.»
در این دیدار دو طرف توافق کردند، بند «ک» از تبصره 12 قانون بودجه اجرایی شود و بر اساس آن از اول مهر مجموعه حقوق، حق‌التدریس و حق‌الزحمه نیروهای خرید خدمات به‌صورت ماهانه پرداخت شود.

استخدام 2هزار نفر به طور تخصصی در استان سیستان و بلوچستان

همچنین توافق شد صدور مجوز استخدام ۱۲هزار نفر نیرو در قالب ماده ۲۸برای کل کشور انجام شود،به‌طور جداگانه ۲هزار نفر نیرو به‌طور اختصاصی در استان سیستان و بلوچستان استخدام شوند. همچنین در این نشست بر تخصیص دو هزار میلیارد تومان از اول مهر برای اجرای رتبه‌بندی معلمان و اختصاص 2500 میلیارد تومان اعتبار به نوسازی و به‌سازی مدارس و تخصیص 100 درصد اعتبارات نوسازی تاکید شد.
رئیس سازمان برنامه ‌و بودجه برای پرداخت حق‌التدریس شاغلان ۹۷، اضافه‌کار کارکنان اداری، مدارس خارج از کشور، مناطق کمتر برخوردار و طرح جامع پوشش تحصیلی مناطق محروم قول مساعد داد.
از بودجه 2500 میلیارد تومان اعتبار به نوسازی و به‌سازی مدارس تاکنون ۱۲۰۰میلیارد تومان آن را سازمان برنامه ‌و بودجه پرداخت ‌کرده است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399