شنبه, 02 شهریور 1398 ساعت 08:27
کد خبر: 60538

هفته دولت با چاشنی بازداشت مسئولان مفسد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مرضیه صدری

هفته گذشته بازهم بازار بگیر و ببندها داغ بود و بازداشت های اخیر متخلفان یا به عبارت بهتر سوداگران در حوزه های اقتصادی و سیاسی در محدوده مسئولان ارشد کشور سرعت بیشتری گرفت.

انتشار خبر بازداشت مدیر عامل ایران خودرو به اتهام افزایش قیمت عمدی و غیر قانونی خودرو، بازداشت دو نماینده مجلس به اتهام اختلال در بازار خودرو، افشاگری های دو مدیر اقتصادی بازداشت شده در دادگاه و در کنار آن تهدید به افشاگری های بزرگ از سوی آیت الله آملی لاریجانی در پاسخ به اظهارات آیت الله یزدی به مهم ترین سرتیتر خبرها تبدیل شده بود.
اخباری که دارای دو جنبه مثبت و منفی است. از یک سو می تواند موج تازه ای از بی اعتمادی و بدبینی نسبت به تمامی مسئولان عالیرتبه نظام و حاکمیت را پدید آورد و از سوی دیگر منجر به ایجاد امید در مردم نسبت به برخورد با متخلفان و مفسدان اقتصادی و نبود خط قرمز در این نوع برخورد ها شود.
هفته گذشته پس از رفع توقیف نفتکش «گریس 1»که البته با حواشی مثل تغییر نام و انصراف خدمه و کاپیتان کشتی از ادامه همکاری بخاطر تحریم ها همراه بود، تهدید توقیف مجدد این کشتی از سوی آمریکا برای نفتکش آدریان دریا( گریس1) همچنان وجود داشت و موضوع ائتلاف دریایی آمریکا نیز پابرجا بود که همین مساله گمانه زنی ها مبنی بر هدف سفر ظریف به ژاپن، کویت، فرانسه و کشورهای شمال اروپا برای رایزنی دراین خصوص را تقویت کرد.
ظریف همچنین به پاریس هم رفت که از نتایج این سفر بررسی بیشتر پیشنهادات فرانسه و ایران برای حفظ توافقنامه برجام بود.
هفته گذشته به مناسبت آغاز هفته دولت(دوم شهریورماه) به رسم هر سال هیات دولت با مقامم معظم رهبری دیدار کرده و از رهنمودهای رهبر انقلاب در خصوص دو اولویت اصلی کشور یعنی اقتصاد و فرهنگ بهره مند شدند.
لایحه حذف 4صفر از پول ملی در روزهای اخیر با وجود مخالفان و موافقان برای بررسی و تصویب به مجلس رفت و در همین ایام بانک مرکزی مشغول به تدوین آیین نامه اجرایی این لایحه خواهد شد.
ارزیابی ها حاکی از آن است کلیات این لایحه در مجلس تصویب خواهد شد اما باید دید نمایندگان در جزئیات آن چه تغییراتی اعمال می کنند.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399