چهارشنبه, 30 مرداد 1398 ساعت 10:51
کد خبر: 60509

مشارکت ضعیف استرالیا در ائتلاف خلیج فارس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نخست وزیر استرالیا اعلام کرده فقط با یک هواپیمای شناسایی و یک ناوچه آن هم به مدتی کوتاه در طرح ائتلاف خودخوانده آمریکا در خلیج فارس مشارکت می‌کند.

پس از تلاش آمریکا برای همراه کردن همپیمانان خود برای مشارکت در ائتلاف خودخوانده امنیت در خلیج فارس و عدم همراهی کامل متحدان، اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا اعلام کرد این کشور یک فروند هواپیمای شناسایی P-8A به مدت فقط یک ماه (پیش از پایان سال 2019) و استقرار یک ناوچه از ابتدای سال 2020 به مدت 6 ماه اعزام می‌کند.

به نظر می‌رسد این اعلام استرالیا بیشتر امری ظاهری باشد چرا که آمریکا در منطقه چندین برابر موارد مذکور هواپیمای شناسایی و تجهیزات دریایی دارد.

علاوه بر این نخست وزیر استرالیا همچنین گفته است کمک این کشور به ائتلاف خودخوانده آمریکا "دامنه و زمان" محدود خواهد داشت.

چندین متحد آمریکا از جمله نیوزیلند، ژاپن و کره جنوبی با این طرح مخالفت کرده یا دستکم مانند لهستان پاسخ شفافی به درخواست ایالات متحده نداده‌اند.

خلیج فارس

تاکنون از کشورهای منطقه فقط بحرین اعلام کرده آماده است در طرح آمریکا مشارکت کند و از اروپا نیز انگلیس این وعده را داده است. آلمان شدیدا مخالف ائتلاف خودخوانده آمریکاست و آن را بستری برای تنش و درگیری بیشتر می‌داند.

منبع: خبرآنلاین

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395