دوشنبه, 28 مرداد 1398 ساعت 15:56
کد خبر: 60490

محکومیت مقصران واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وکیل مدافع جانباختگان واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در مورد حکم خاطیان این پرونده به ویژه مسوولان دانشگاه آزاد گفت: دادگاه در مرحله بدوی، رئیس واحد علوم تحقیقات و رئیس شرکت پیمانکار مهران گشت سبلان را به حبس تعزیری محکوم کرد.

حسام نواب صفوی در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره رای دادگاه به پرونده واژگونی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اظهار کرد: براساس رای دادگاه رئیس واحد علوم تحقیقات و شرکت پیمانکار مهران گشت سبلان به حبس تعریزی محکوم شدند.

روز چهارم دی ماه سال ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲ دقیقه خبر حادثه دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات مردم و دانشجویان را متأثر کرد. اتوبوسی حامل دانشجویان به دلیل نقص فنی و بریده شدن ترمز، از مسیر خارج و واژگون شد. در این حادثه ۱۰ نفر کشته و ۲۵ نفر زخمی شدند که حال چند نفر از مصدومان این حادثه هم‌چنان پس از گذشت چندین ماه نامناسب است.
واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اولین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان حادثه سقوط اتوبوس دانشگاه آزاد  در تاریخ ۲۵ خرداد ماه و دومین جلسه این دادگاه در روز هشتم مرداد ماه سال ۱۳۹۸ با حضور شکات، متهمان و وکلای مدافع در مجتمع قضایی کارکنان دولت شعبه ۱۰۵۷ برگزار شد.

به گفته وکیل مدافع جانباختگان واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد، براساس رای دادگاه شرکت پیمانکار (مهران گشت سبلان) به منع فعالیت در حوزه نقل انتقال مراکز عمومی دولتی نظامی و دانشگاهی و آموزشی محکوم شد.

نواب صفوی افزود: بخش دیگری از حکم به محرومیت واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد از انعقاد قراداد حمل نقل به نحو مستقل به منظور حفظ مصالح دانشجویان و جلوگیری از تکرار این رخداد مربوط می شود. متعاقب آن تنظیم هر نوع قرار داد حمل و نقل منوط به حضور و تأیید نماینده دادستان کل کشور و شهرداری تهران به مدت پنج سال است.

نواب صفوی افزود: رای نهایی دادگاه پرونده واژگونی واحد علوم تحقیقات در یک ماه آینده اعلام می شود.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395