شنبه, 26 مرداد 1398 ساعت 15:15
کد خبر: 60318

مراسم تکریم و معارفه اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آناهیتا یاوری

عصراقتصاد: روز گذشته مراسم تکریم و معارفه اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران با حضور ذبیح الله خدائیان، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در محل کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد.

خدائیان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این مراسم ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر خم به آیات شریفه قرآن در باب داد و ستد اشاره کرد و گفت: طبق آیات قرآن کاتب و شهود عادل باید داد و ستد ثبت کنند و سردفتران اسناد رسمی می‌توانند مصداقی از این کاتب بالعدل باشند.
وی افزود: سند رسمی که صادر می‌شود مورد احترام همه مردم است و این اهمیت کار شما را در کاهش دعاوی و پرونده‌های قضایی نشان می‌دهد که هر چه بیشتر برای رونق و اعتبار سند رسمی کنیم میزان اختلاف و درگیری‌ها در جامعه کمتر خواهد بود که باید با کمک شما این موضوع در دستور کار قرار بگیرد.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: آنچه اعضای کانون باید در دستور کار قرار دهد با توجه به تحول در دور جدید قوه قضائیه کانون سردفتران و دفتریاران و اسناد رسمی از این تحول بهره‌مند شود و هدف از این تحول در دستگاه قضایی و دیدگاه‌های وابسته دقت و سرعت در انجام کار است.
خدائیان گفت: باید راه‌هایی را استفاده کنیم که کار‌ها با سرعت و دقت انجام و موجبات رضایت مردم فراهم شود و باید مردمداری را سرلوحه کار خود قرار دهید و به نحوی عمل شود که این تحول همزمان در دفاتر اسناد رسمی ظهور و بروز پیدا کند.
وی ضمن اشاره به ارتباط گسترده دفاتر اسناد رسمی با مردم گفت: بیش از ۷هزار دفاتر اسناد رسمی در کشور وجود دارد و با احتساب دفاتر اسناد رسمی ازدواج و طلاق بیش از ۱۱ هزار دفتر مستقیما با مردم در ارتباط هستند که خدمت ارائه می‌دهند و ضمن دقت در خدمات باید با سرعت را نیز مدنظر قرار بدهند.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر اینکه نظارت باید به روز و مکانیزه باشد و این در دستور کار بگیرد، اظهار کرد: برای ایجاد تحول در جامعه سردفتری طرح و برنامه داشته باشید که با اجرای هر برنامه نتیجه باید بررسی و در تهیه این برنامه سعی کنید از رای سردفتری استفاده شود.
وی ضمن بیان اینکه یکی از برنامه های اصلی کانون باید الکترونیکی کردن اسناد باشد، گفت: باید طبق برنامه ریزی، آرشیوها الکترونیکی شود و دفاتری که اسنادشان کاغذی است باید مکانیزه شوند.
پیش از سخنان خدائیان، محمدرضا دشتی اردكانی به بیان گزارشی از عملكرد سه ساله هیات مدیره و واحدهای كانون در پنجمین دوره هیات مدیره پرداخت و گفت: در سه سال گذشته در استان های سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، هرمزگان، بوشهر، آذربایجان غربی و خراسان شمالی املاکی متناسب با تعداد دفاتر اسناد رسمی هر استان با مجموع مبلغ 15 میلیارد و 320 میلیون تومان خریداری شده است . همچنین طی مدت مذکور در استان های قم، مازندران و سمنان زمین هایی با مساحت 1830 مترمربع برای ساخت ساختماع ابتیاع شده و در مجموع مبالغ پرداختی از این بابت به مبلغ 5 میلیارد و 760 میلیون تومان بالغ شده است.

دشتی اردکانی در ادامه به بیان جزئیات پرداخت كه متن كامل آن به این شرح است:

1) ساخت و بازسازی های انجام شده:

1-در تهران اقدامات لازم برای طراحی و ساخت موزه و ساختمان فرهنگی كانون بامتراژ حدود 660 متر با حفظ نمای میراث فرهنگی  با بازسازی ساختمان قدیمی خیابان امام خمینی  به پایان رسیده و همچنین ساختمان صحاف زاده برای اسكان مدیران استانی و استقرار شورای عالی و گروه پارلمانی بازسازی و تجهیز شده است . همچنین با هماهنگی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ؛ قراردادهای مربوط به مطالعات ساخت و تجاری سازی ساختمان قصریخ کانون (محل فعلی مرکز علمی کاربردی کانون)  مورد بررسی و امضاء قرار گرفت.
2- ساختمان های کانون در استانهای  البرز ـ اصفهان ـ بوشهر ـ خراسان شمالی وكهگلیویه و بویراحمد  برای ساخت سالن اجتماعات مورد بازسازی قرار گرفته اند.
3 - ساختمان های کانون در استان های آذربایجان شرقی ـ اصفهان ـ  سیستان و بلوچستانـ خراسان شمالی و یزد  با انجام تغییرات کلی مورد بازسازی قرار گرفت و همچنین برای استانهای قم و  آذربایجان غربی با تهیه نقشه ها و اخذ مجوزات ساخت ؛ قراردادهای لازم برای احداث بنا انجام شده است .
4 - ادامه عملیات باقیمانده برای تکمیل پروژه  های ساختمانی کانون در استان های كرمان ـ کردستان ـ  زنجان ـ فارس و یزد در سه سال گذشته به سرانجام رسیده است.

2) امور مالی و حسابداری:

وصولی های حق بیمه بازنشستگی

مجموع ده درصد وصول شده بابت حق بیمه بازنشستگی از دفاتر اسناد رسمی مبلغ 682 میلیارد تومان طی سه سال گذشته و به طور میانگین برای هر سال 227 میلیارد تومان بوده است .

سپرده های بانكی

مجموع سپرده های بانكی حساب بیمه و بازنشستگی در پایان سال 1397 حدود مبلغ 436 میلیارد تومان بوده است . طی سه سال گذشته در مجمع 26 فقره سپرده بلندمدت بانكی از محل مازاد ده درصدهای وصول شده نسبت به هزینه ها به مجموع ریالی مبلغ 184 میلیارد تومان نزد بانك ملی ایران سپرده گذاری شده است .

 هزینه های پرسنلی

مجموع هزینه های پرداخت شده پرسنلی طی سه سال گذشته به تفكیك و در چارچوب بودجه مصوب برای كانون های مركز و استان‌ها مبلغ 19 میلیارد و هشتصد میلیون تومان و به طور میانگین برای هر سال مبلغ
شش میلیارد و 600 میلیون تومان بوده است .

 هزینه های اداری

هزینه های پرداخت شده اداری تمامی كانون‌ها و جوامع استانی در 3 سال گذشته در مجموع به مبلغ 13 میلیارد و 800 میلیون تومان بالغ گردیده است . میانگین انجام هزینه های اداری هر سال مبلغ 4 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده است.

هزینه ها، سرمایه ای  و خرید اثاثیه و مجله كانون

مجموع هزینه‌های انجام شده سرمایه‌ای به غیر از خرید ساختمان‌های استانی در طی سه سال گذشته: مبلغ 6 میلیارد و 157 تومان و برای هر سال به طور میانگین 2 میلیارد و 50 میلیون تومان بوده است. همچنین مجموع سرمایه گذاری انجام شده برای خرید زمین و ساختمان در استان های مختلف كشور طی سه سال گذشته مبلغ 21 میلیارد و هشتصد میلیون تومان بوده است .

پرداخت به کانون های استانی

باتوجه به بودجه مصوب شده برای كانون ها و جوامع استانی طی سالهای 1396 و 1397 در مجموع  مبلغ 21 میلیارد و 281 میلیون تومان بابت هزینه های پرسنلی – اداری و آموزشی و جاری استان ها پرداخت گردیده است.  این مبلغ به طور میانگین برای هر سال مبلغ 10 میلیاردو 640 میلیون تومان بوده است .

حقوق بازنشستگی  و مستمری بازماندگان

در مجموع مبلغ 330 میلیارد تومان طی سال های 95 لغایت 97 بابت حقوق بازنشستگان- مستمری بازماندگان و عیدی آنان به همراه كمك هزینه ایام بیكاری دفتریاران پرداخت شده است . تعداد بازنشستگان و بازماندگان كانون از ابتدا 2308 نفر در ابتدای سال 1395 به 2605 نفر در پایان سال 97 بالغ شده است .
  در ابتدای سال 95 به هر سردفتر بازنشسته با 30 سال اشتغال كامل مبلغ 4 میلیون و 549 هزار تومان و به هر دفتریار با همان مدت اشتغال مبلغ 3 میلیون و 639 هزار تومان حقوق یا به بازمانده آن ها مستمری پرداخت می‌گردید . در حال حاضر پرداختی به سردفتران و دفتریاران بازنشسته به ترتیب مبلغ 6 میلیون و 881 هزار تومان و 5 میلیون و 505 هزار تومان با 30 سال اشتغال كامل است.

هزینه های درمانی پرداخت شده

در طی 3 سال گذشته به صورت مجموع مبلغ 85 میلیارد و 100 میلیون تومان هزینه های درمانی پرداخت گردیده است كه به طور میانگین هر سال 28 میلیارد و 366 میلیون تومان خواهد بود .

3 ) آموزش

در حال حاضر امور آموزشی و پژوهشی كانون در چند مركز به طور جداگانه و موازی پیگیری و اجرا می شود  اما سعی شده است تا در دوره پنجم هیات مدیره؛  به انجام اموری كه موجب ارتقاء و یا تكمیل تحصیلات آكادمیك سردفتران علاقه‌مند به ادامه تحصیل می گردد،  از قبیل عقد قراردادهای آموزشی با مراكز آموزشی عالی داخل و یا خارج كشور جهت تحصیلات تكمیلی سردفتران و دفتریاران در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری  و همچنین دوره های آمادگی و تقویت تحصیلی، اقدام  شود .
واحد اختبار و اعلام نظر مشورتی و نظارت تحصیلی ( موضوع مواد 2 و 69 قانون دفاتر و آیین نامه نحوه نظارت بر تحصیل سردفتران و دفتریاران )  از واحدهای زیر مجموعه آموزش کانون می باشند که طی سه سال گذشته فعالیت های  خود را به نحو احسن انجام داده اند.

4) تقسیم اسناد

طی سه سال گذشته  تعداد  2917  نامه وارد کمیسیون تقسیم اسناد  و 4354 نامه از کمیسیون مذکور صادره و به طور میانگین در هر سال حدود  71   جلسه برگزار شده است.

5) حقوقی و حمایت قضایی

دفتر حقوقی كانون متشكل از 5 كمیسیون: حقوقی ـ  معاضدت ـ بررسی و اصلاح قوانین ـ وحدت رویه و  بیمه و مسئولیت  است که طی سه سال گذشته مجموعاً 463  نامه در كمیسیون های فوق الذكر تهیه شده و مجموع نامه های ارسالی آنها  572 مورد بوده است.
برخی دیگر از مهمترین کارهای انجام شده این دفتر شامل :  بررسی و اصلاح قانون دفاتر اسناد رسمی ـ تشكیل كارگروه بررسی و اصلاح مجموعه بخشنامه های ثبتی ـ بررسی و اصلاح آیین نامه بیمه و بازنشستگی ـ وصول مطالبات كانون ـ بررسی پرونده های مربوط به شمول یا عدم شمول مقررات  بیمه و  بازنشستگی و مستمری ـ جمع آوری مطالب مربوط به تالیف سری جدید كتاب نظریات مشورتی ـ چاپ كتاب مجموعه تاریخی مقررات ثبت اسناد ـ پیگیری تمامی امور مهم صنفی و بعضا شكایت به دیوان عدالت اداری از جمله بخشنامه اثر انگشت، بخشنامه های وحدت رویه ، ارزش معاملاتی ،عدم شمول عوارض كسب و پیشه به دفاتر اسناد رسمی ، ماده 169 قانون اصلاح قانون مالیات های مستقیم ـ پیگیری افزایش تعرفه حق التحریر ـ  شكایت علیه نیروی انتظامی در خصوص ماده 29 آیین نامه تخلفات رانندگی ـ  تحلیل موضوعات مهم مربوط به صنف در ماهنامه و سایر موارد بوده است .

6) دبیرخانه

مجموع نامه های وارده به دبیرخانه 100393 نامه و  تعداد نامه های صادره طی این سه سال 30463 نامه بوده است .

7) درمانی

سابقاً رسیدگی به پرونده های درمانی همكاران به صورت میانگین بین 4 تا 5 ماه تاخیر داشت در حال حاضر میانگین زمان رسیدگی به پرونده های درمانی همكاران و همچنین رسیدگی به پرونده های ارسال شده از 1319 مركز درمانی طرف قرارداد در بیشتر اوقات ایام سال حداكثر 15 روز كاری است.
در دوره هیات مدیره پنجم كلیه اختیارات مربوط به تعیین مراكز درمانی، تشخیص نوع مراكز درمانی و تعداد مراكز درمانی مورد نیاز همكاران در هر استان، به مسوولان محترم درمان استان ها تفویض شد. همچنین در این دوره فرانشیزها در ارایه خدمات مختلف مراكز درمانی طرف قرارداد  روندی کاهشی را طی كرد.  ظرف 2 سال گذشته سقف ارایه خدمات درمانی در مراكز طرف قرارداد بدون نیاز به ارایه معرفی نامه از 200 هزار تومان به 1 میلیون تومان افزایش داده شده و سقف دریافت دارو بدون نیاز به تایید واحد بیمه و درمان از 150 هزار تومان به 500 هزار تومان افزایش یافته است.
نرم افزار جامع بیمه و درمان در اوایل شهریور سال 1396 تحویل واحد بیمه و درمان شد و اطلاعات پایه حدود 31000 نفر بیمه شده شناخته شده در اجرای طرح تعیین افراد تحت تكفل توسط واحد بیمه و درمان ، در نرم افزار مذکور به ثبت رسید . از دیگر اقدامات واحد درمان می توان به تهیه دستورالعمل بیمه عمر، حوادث و از كارافتادگی ـ اجرای طرح تنخواه درمانی در استان ها ـ اسكن پرونده های درمانی ـ  ایجاد تغییرات اساسی در بخش پوشش های دندانپزشكی و  فراهم ساختن زیر ساخت حذف ارسال فیزیكی اسناد درمانی در طی این دوره هیات مدیره ؛ اشاره کرد .

8)رفاهی و ورزشی

با تشكیل كمیته رفاهی ورزشی روند انعقاد تفاهم نامه با هتل ها و مراكز اقامتی تفریحی در سراسر كشور آغاز شد كه در فاز اول با بیش از 65 هتل ، 10 مجموعه ورزشی و 2 مركز تفریحی و 8 هتل تفاهم نامه همكاری امضا شد كه از سال 95 الی آذر 96 مجموعاً 1778 نفر از خدمات فوق استفاده كردند. از دیگر عملكردهای این واحد برگزاری كلاس های ورزشی ، تشكیل بیش از 50 جلسه كاری ، برگزاری فوتسال جام رمضان و ...

9)روابط عمومی

انتشار اخبار همایش ها در سایت كانون و رسانه ها – هماهنگی جهت پخش اخبار و مصاحبه های كانون در رسانه ملی – برگزاری 9 نشست خبری -  ایجاد كانال اختصاصی كانون در سایت آپارات –انتشار اخبار ، اطلاعیه ها ، تسلیت ، تقدیر و سایر موارد از طریق پیام رسانهای مجازی ـ انتشار دو نشریه ماهانه كانون – ارسال نامه تبریك در مناسبت ها – برگزاری مراسم ششم دی و  از اهم فعالیتهای روابط عمومی بوده است .

10) صندوق تعاون

طی سه سال گذشته ؛  تعداد وام های پرداخت شده 5267 فقره به مبلغ 87 میلیارد و 400 میلیون تومان بوده است است مبلغ 55  میلیارد و 700 میلیون تومان از وام های پرداختی در طی سه سال گذشته وصول و 6068 فقره از وام ها تسویه شده است ـ دوره انتظار دریافت وام به نزدیک یک ماه کاهش یافته است .

11) گواهی امضاء الكترونیك

واحد گواهی امضاء الكترونیك طی دوره پنجم هیات مدیره كانون به انجام امور زیر اهتمام ورزیده است: فعالسازی دفاتر متصدی صدور گواهی امضای الكترونیك ـ  اطلاع رسانی در خصوص اخذ مجوز تصدی صدور گواهی ـ  شركت در كلیه جلسات مرتبط  ـ رفع مشكلات سیستمی متصدیان ـ  پیگیری های مكرر جهت پرداخت بدهی دفاتر متصدی ـ  فعالسازی دفاتر متصدی صدور گواهی مهرسازمانی و فعالسازی دفاتر متصدی ابطال گواهی

12) دفتر نشریات و مجله كانون

بعضی از فعالیت های  دفتر مجله کانون به منظورفراهم كردن موجبات پیشرفت علمی و عملی سردفتران و دفتریاران طی سه سال گذشته به شرح زیر بوده است :
1-جذب مشاركت فعال دانشمندان حقوق و جلب همیاری علمی جامعه دانشگاهی و متخصصان پژوهشگر ضمن فراخوان اولویت موضوعی مقالات كه نیاز روز جامعه سردفتری است ـ 2- استمرار اقدامات تبلیغی – ترویجی و اطلاع رسانی ماهنامه "كانون" و تعامل با سایر نشریات و خبرگزاری ها ـ 3- معرفی كتاب و تازه های نشر در زمینه حقوقی با همكاری انتشارات معتبر تخصصی حقوق ـ 4- تعامل علمی و تخصصی با نویسندگان مبتدی. ـ 5- الكترونیكی شدن فرایند رسیدگی به مقالات از مرحله دریافت تا چاپ ماهنامه.

 در خصوص فصلنامه "حقوق و فناوری اطلاعات"، آنچه در دستور كار است، عبارتند از:

 اجرایی شدن اخذ درجه ی علمی از وزارت علوم، تكمیل فرآیند جذب اعضای هیئت تحریریه و شورای داوری مقالات ، مشاركت علمی و پژوهشی فصلنامه با همایش های علمی و تخصصی ، پذیرش سفارش مقاله و امضای قرارداد با نویسندگان و پژوهشگران حقوقی پس از طی مراحل معمول نشریات علمی.

13) دفتر نظارت و بازرسی

در سه سال گذشته  تعداد  2881 دفتر اسناد رسمی مورد بازرسی و 2550 دفترخانه مورد بازرسی اجمالی قرار گرفت . در همین راستا میزان 5 میلیارد و 600 میلیون تومان از مطالبات کانون بابت 10% حق التحریر دفاتر اسناد وصول شد. برای 98  دفتر اسناد رسمی تقاضای رسیدگی و تعقیب انتظامی درخواست شده است. همچنین تعداد شكایت های رسیدگی شده اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی و دادسرا و مراجع قضایی 6269 مورد بوده است. تعداد مكاتبات انجام شده در رابطه با ارسال گزارش های بازرسی و یا موردی و یا سایر موارد مطروحه به سازمان ثبت و یا ثبت استان و یا ادارات و مراجع ذی ربط و مكاتبات انجام شده با واحدهای داخلی كانون 6655 مورد بوده است .

14 ) هیأت مدیره

هیأت مدیره كانون طی سه سال عملكرد خود در مجموع 476 جلسه دو ساعته برگزار نموده است . حاصل تصمیمات هیأت مدیره در 2358 بند مصوبه منعكس شده است. به طور میانگین در هر سال حدود 80 جلسه هیأت مدیره كانون تشكیل و میانگین مصوبات هر جلسه 10  بند بوده است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط