شنبه, 26 مرداد 1398 ساعت 10:47
کد خبر: 60280

اطلاعات تکميلي

  • وزیر صمت در اشترمل تویسرکان:

در حوزه مبل و منبت برند سازی شود / خوشه های صنعتی تمام نمی شوند بلکه سرآغاز یک حرکت جدید خواهند بود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حوزه برندسازی و نرم افزاری باید در بخش مبل و منبت کار شود و مراکز علمی و دانشگاهی برای کمک به تولید پای کار بیایند.

به گزارش شاتا، رضا رحمانی در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه مبل و منبت روستایی تویسرکان و افتتاح مرکز خدمات تخصصی توسعه خوشه مبل و منبت در اشترمل بیان کرد: شکوه و صفای مردم اشترمل جلوه ای از شکوه و سرزندگی مردم عزیز ایران در جهت توسعه، تولید و آبادانی کشورمان است و به این حضور می بالم و افتخار می کنم.

نقشه دشمن برای فلج کردن تولید کشورمان با شکست مواجه شد

او با بیان اینکه در جنگ تحمیلی اقتصادی دشمن پیروز شدیم، یادآور شد: مانند دوران هشت ساله دفاع مقدس سرافرازانه مقاومت کردیم و سربلند و پیروز از این جنگ بیرون آمدیم و نقشه دشمن برای فلج کردن تولید کشورمان با شکست مواجه شد.
خوشه های صنعتی تمام نمی شوند بلکه سرآغاز یک حرکت جدید خواهند بود
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شکل گیری خوشه های صنعتی در کشور، افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کارهای خوبی را در کشور شروع کرده که یکی از آنها همین بحث خوشه ها است و خوشه ها تمام نمی شوند بلکه سرآغاز یک حرکت جدید خواهند بود.

ارزش ۱۳۰ میلیارد دلاری تجارت مبل و منبت در دنیا

رحمانی با اشاره به خوشه مبل و منبت تویسرکان مطرح کرد: ۱۳۰ میلیارد دلار ارزش تجارت مبل و منبت در دنیا و ۴۱۰ میلیارد دلار ارزش تولیدات آن است.

برندسازی

صادرات ۶۴ میلیون دلاری مبل و منبت کشورمان

او ادامه داد: سال گذشته علیرغم اینکه صادرات ما در این حوزه سه برابر شد اما ارزش صادرات مبل و منبت کشورمان ۶۴ میلیون دلار بوده است که تا رسیدن به میانگین ۱۳۰ میلیارد دلار جهانی جای کار بسیاری وجود دارد.

در حوزه مبل و منبت برندسازی شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در حوزه برندسازی و نرم افزاری باید در بخش مبل و منبت کار شود و حدود ۴۷۰ کارگاه در اشترمل است که باید محصولت تولیدی آنها تحت یک شناسنامه و برند متمرکز و صادرات شوند.

مراکز علمی و دانشگاهی به کمک تولید بیایند

رحمانی با تاکید بر ضرورت به هم رسانی ها برای تامین مواد اولیه مورد نیاز، بیان کرد: در همه کلاس ها باید تولید داشته باشیم و مراکز علمی و دانشگاهی پای کار آیند.
واگذاری زمین در شهرک های صنعتی با حداکثر تخفیف و بیشترین تقسیط به فعالان مبل و منبت
او با بیان اینکه از اعتبارات تبصره ۱۸ و اشتغال روستایی برای توسعه مبل و منبت در این منطقه استفاده شود، گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی حداکثر تخفیف را برای واگذاری زمین به فعالان این حوزه با بیشترین تقسیط بدهد و شرکت های مدیریت صادرات وارد این حوزه شوند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: باید کارگروهی برای پیگیری امور تشکیل شود و آماده تفویض اختیارات خود به استاندار برای پیگیری و حل و فصل سریع امور مربوطه در خود استان هستم.
گفتنی است که دومین نمایشگاه مبل و منبت روستایی تویسرکان و مرکز خدمات تخصصی توسعه خوشه مبل و منبت در اشترمل امروز جمعه با حضور وزیر صمت افتتاح شد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395