چهارشنبه, 23 مرداد 1398 ساعت 11:04
کد خبر: 60196

تفویض اختیارات به تشکل‌ها و انجمن‌های بخش خصوصی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر صمت از تفویض اختیارات به تشکل‌ها و انجمن‌های بخش خصوصی خبر داد.

رضا رحمانی در دومین همایش ملی تشکل‌های اقتصادی، راهبران توسعه با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و اعمال تحریم‌های ظالمانه گفت: در این دوره یکی از راهبردهای اساسی که می‌تواند به ما در جنگ اقتصادی کمک کند تکیه بر توان مردم است که امروز این توان در تشکل‌های مختلف اقتصادی بروز و ظهور می‌کند.
وی ادامه داد: آن زمان که من در معاونت وزارت صمت بودم هر هفته با تشکل‌ها جلسه همفکری داشتیم و بر همین اساس امروز نیز معاونت طرح و برنامه وزارت‌صمت ماموریت دارد هر هفته با برگزاری جلسات با تشکل‌ها مسایل هر صنف را بررسی کند زیرا معتقدیم برای رسیدن به موفقیت باید نظرات فعالان اقتصادی و ذی‌نفعان آن حوزه دخالت داده شود.
رحمانی افزود: یکی از هفت محور اصلی در وزارت‌صمت تفویض اختیار به بخش‌خصوصی است تا آنجایی که منع قانونی وجود نداشته باشد. در مقابل نیز اتاق بازرگانی و تشکل‌ها باید مسوولیت آن را بپذیرند. اختیارات قابل واگذاری و تصدی‌گری‌ها را به انجمن‌ها واگذار خواهیم کرد ضمن اینکه در همین راستا به سازمان توسعه و تجارت دستور داده‌ام تا با موضوعات مرتبط با اتاق‌های مشترک به‌صورت جدی در تعامل باشد.
وی درباره صادرات گفت: در حوزه صادرات کشورهای همسایه که از جمله اولویت‌های کشور به شمار می‌رود تلاش ما این است که امور را به اتاق‌های بازرگانی مشترک واگذار کنیم و ظرفیت‌های شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی بیشتر استفاده کنیم.
وزیر صمت در پایان تصریح کرد: حضور تشکل‌ها در تمامی رشته‌ها امری ضروری به شمار می‌آید و تلاش داریم تا بتوانیم از تمامی ظرفیت‌ها در این راستا استفاده کنیم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395