چهارشنبه, 23 مرداد 1398 ساعت 11:54
کد خبر: 60186

بازارگاه الکترونیک فرایند حمل‌ونقل را شفاف می کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مشاور فنی و علمی کانون سراسری کامیون‌داران کل کشور گفت: به دنبال شکل‌گیری فرایند حمل‌ونقل از درون یک بازارگاه‌ به طور شفاف هستیم که این سامانه در شناساندن صاحب کالا و راننده به یکدیگر نیز نقش مهمی دارد.

صابر فاضل در نشست خبری روز گذشته خود با اشاره به اینکه استان اصفهان پایتخت حمل‌ونقل جاده‌ای در کشور به شمار می‌رود، گفت: بیشترین جابه‌جایی‌ها بار مربوط به استان اصفهان است به طوری که ۴۸ میلیون تن بار از این استان جابه‌جا شده و حدود ۴۵۰ شرکت حمل‌ونقلی در این استان فعال هستند درنتیجه نقش بازارگاه‌های الکترونیکی در این استان نسبت به سایر استان‌های دیگر بیشتر است.
فاضل مشاور فنی و علمی کانون سراسری کامیون‌داران کل کشور با اشاره به اینکه تمامی بازارگاه‌های الکترونیکی درحوزه حمل‌ونقل جاده‌ای با یکدیگر در ارتباط هستند، گفت: شرکت‌های حمل‌ونقل کالا، صاحبان حقیقی و حقوقی کالا، رانندگان حمل بار جاده‌ای و کامیون‌ها و تریلی‌ها به عنوان ۴ بخش اصلی در حوزه بازارگاه‌های الکترونیکی جاده‌ای فعال هستند.
وی اظهار کرد: ۴۲۸ میلیون تن بار در سال توسط صاحبان حقیقی و حقوقی جابه‌جا شده و حدود ۴۲۰ شرکت حمل‌ونقل کالا در این بخش فعالیت می‌کنند و از سوی دیگر ۴۸۴ هزار نفر راننده اقدام به جابه‌جایی بار در تمامی جاده‌های کشور می‌کنند.
فاضل با بیان اینکه در زمانی که نقش بازارگاه‌ها در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای مطرح شد، گفت: بسیاری از بخش‌ها ابتدا اعلام می‌کردند که بازارگاه‌ها به عنوان دلال‌های جدید وارد این حوزه می‌شوند و زمینه‌ساز مشکلات بسیار زیاد در حوزه جابه‌جایی بار خواهند شد، اما باید بدانیم که در بازارگاه‌های الکترونیکی هیچ بارنامه‌ای صادر نمی‌شود درنتیجه ما مجاز به اخذ کمیسیون نیستیم.
مشاور فنی و علمی کانون سراسری کامیون‌داران کل کشور گفت: مدل درآمدی ما به گونه‌ای است که درآمد سازمانی و سرویس دهنده داریم و در نقش خدمات‌رسان فعالیت می‌کنیم و ما سرویس دهنده را به بخش‌های مختلف متصل می‌کنیم.
وی گفت: باید به نقطه‌ای برسیم که شفاف‌سازی و شناسنامه‌سازی ایجاد کنیم و مراکز خودرو و بار را به یکدیگر متصل کنیم.

حمل‌ونقل

مشاور علمی و فنی کانون کامیون‌ داران کل کشور با بیان اینکه ما به دنبال شکل‌گیری فرایند حمل‌ونقل به طور شفاف از درون یک بازارگاه‌ هستیم تصریح کرد: گاهی صاحبان کالا، مراکز توزیع بار و نوع بار مشخص است اما بیش از ۹۰ درصد بار کشور در خارج از سالن‌های اعلان بار جابجا می‌شود و همواره صاحب کالا از نبود راننده و راننده از نبود بار گلایه دارد. به همین خاطر بازارگاه‌ الکترونیک برای شناساندن این دو به یکدیگر بنا شده است.
مشاور فنی و علمی کانون سراسری کامیون‌داران کل کشور کرد: از سال گذشته تا به امروز ۱۰۹ هزار بار به میزان ۱.۳ میلیون تن بار در بازارگاه الکترونیکی باروان اعلام شده است و ما از طریق این بازارگاه‌ها مشکل یک سر خالی بودن کامیون‌ها را برطرف کرده‌ایم و حدود ۱۸ درصد از آن‌ها با مشکل یک سر خالی بودن مواجه نیستند.
وی با بیان اینکه روزانه ۱۱۵ هزار بارنامه صادر می‌شود، گفت: ۳۵ تا ۴۰ درصد از این میزان با مشکل فرار بارنامه مواجه هستند و حدود ۴۷۴ شرکت صاحب بار حقیقی و ۷۷ صاحب بار حقوقی هستند همچنین طبق آمار‌های سازمان راهداری روزانه هزار و ۵۰۰ بارنامه بین‌المللی صادر می‌شود.
فاضل به اجرای طرح تن کیلومتر هم اشاره کرد و گفت: با استفاده از بازارگاه‌های الکترونیکی تمامی بار‌ها بر اساس محاسبه تن کیلومتر جابه‌جا می‌شوند و با استفاده از نرم‌افزاری که طراحی کرده‌ایم میزان بار، نرخ پایه و نرخ اعلام شده بر اساس تن کیلومتر را هم محاسبه و بررسی کرده‌ایم درنتیجه بخش عمده‌ای از نگرانی‌های کامیون‌داران در این بخش هم برطرف شده است.
همچنین در این نشست نسخه ویژه پنجره واحد هوشمند حمل‌ونقل جاده‌ای کالا که به همت مهندسان و توان داخلی با حمایت انجمن‌های صنفی حمل‌ونقل، شرکت‌ها و صاحبان کالا تهیه شده است در مجمع شرکت‌های دانش‌بنیان رونمایی شد.
ویژگی‌های نسخه ویژه پنجره واحد هوشمند حمل‌ونقل جاده‌ای کالا در ابتدا شامل تغییرات زیرساختی می‌شود، این تغییرات باعث می‌شود که رانندگان بتوانند با اینترنت بسیار ضعیف مانند ۲G به سرور‌های باروان متصل شوند و بتوانند از امکانات آن استفاده کنند.
در بخش دیگر تغییرات ظاهری برای سهولت کاربر حاصل شده است و بر اساس نیازهای شناسایی شده این اپلیکیشن به طور کامل بازطراحی شد.
در بخش سوم؛ امکانات جدید مانند سالن‌های اختصاصی اعلان بار در کشور مانند سالن سیمان کشور، سالن‌های ناوگان یخچال‌دار و سالن‌های محلی اضافه شده است که توسط انجمن‌های صنفی اداره می‌شوند و رانندگان می‌توانند در این سالن‌های عضو شوند و بارهای اختصاصی موجود در سالن‌ها را مشاهده و پذیرش کنند.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395