سه شنبه, 25 تیر 1398 ساعت 09:29
کد خبر: 58734

اطلاعات تکميلي

  • مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه البرز برگزار شد؛

افزایش سرمایه گذاری های بورسی بیمه البرز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فهیمه ملک محمدی

عصراقتصاد: مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه البرز روز گذشته 24 تیرماه سال 1398 با حضور 87 درصدی سهامداران برگزار شد.

در این مجمع محمدرضا میری لواسانی رئیس هیئت مدیره بیمه البرز،نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی،نمایندگان بیمه مرکزی،سید رسول تاجدار نایب رئیس هیئت مدیره،ساسان ترابی زاده منشی جلسه و نمایندگان سازمان حسابرسی حضور داشتند و اساسنامه شرکت بیمه البرز اصلاح و به تصویب سهامداران حاضر در مجمع رسید.

بنابراین گزارش ،بیمه البرز توانسته است سرمایه گذاری های بورسی خود را به بیش از 900/5میلیارد ریال افزایش دهد و از محل سرمایه گذاری در بخش ساختمان از ابتدا تاکنون 600/7میلیارد ریال ارزش افزوده ایجاد کند و با سپرده گذاری به میزان 500/6میلیارد ریال نزد بانک ها،سود حاصل از مدیریت نقدینگی خود را به حدود 2 برابر سال گذشته افزایش دهد.

بیمه البرز

بر اساس این گزارش، شرکت «بیمه البرز» با رشد 10 درصدی، برای هر سهم خود در سال گذشته 160 ريال سود شناسایی کرد.به این ترتیب، حق بیمه صادره 19 درصد رشد به خود دیده اما در طرف دیگر، خسارت پرداختی 32 درصد بیشتر شده و سود ناخالص فعالیت بیمه ای با افت نسبت به سال 96 همراه شد.بنابراین، تنها از محل ذخایر فنی توانست بر رقم سود خود بیافزاید.

گفتنی است، در این مجمع به ازای هر سهم 12 تومان بین سهامداران توزیع شد که از هفته آینده می توانند نسبت به دریافت آن اقدام کنند.به اعضای هیات مدیره 17 میلیون تومان پاداش تعلق گرفت و حق حضور اعضای غیررسمی 2 میلیون تومان تعیین شد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395