سه شنبه, 25 تیر 1398 ساعت 09:05
کد خبر: 58728

اطلاعات تکميلي

  • مدیرعامل ایران خودرو خبر داد؛

تولید سالانه ۱۰۰ هزار دستگاه پژو ۳۰۱

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از آغاز تولید ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو پژوی ۳۰۱ بدون حضور شرکت پژو در ایران خبر داد و گفت: در مجموع ۶۰ میلیون یورو برای این خط سرمایه گذاری شده است.

هاشم یکه زارع دیروز در مراسم آغاز تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ در جمع خبرنگاران گفت: بعد از اینکه پژو ایران را ترک کرد، ایران خودرو داخلی سازی محصولاتی که قرار بود در قالب آن قرارداد مشترک پس از برجام تولید کند را آغاز نمود و بر این اساس مطابق قرارداد با این شرکت فرانسوی قرار بود خودروهای پژو ۲۰۰۸، ۳۰۱ و ۲۰۸ تولید شود اما پس از ترک پژو به دلیل اینکه خودروی ۳۰۱ تیراژ بالایی دارد، در مرحله اول این خودرو بدون اتکا به پژو تولید خواهد شد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: هم اکنون ۶۰ درصد قطعات پژو ۳۰۱ داخلی سازی شده و در زمان تحویل به مشتری میزان داخلی سازی به ۸۰ درصد افزایش خواهد یافت.
وی تصریح کرد: این محصول در فاز اول ۱۰۰ هزار دستگاه تولید خواهد شد و ظرف چهار سال میزان تولید آن به ۲۵۰ هزار دستگاه بدون اتکای به پژو خواهد رسید.
یکه زارع ادامه داد: اقدامات بسیار مناسبی در ایران خودرو به منظور شکل گیری پلتفرم داخلی صورت گرفته که به تدریج اثرات آن مشخص خواهد شد. این در شرایطی است که در شهریورماه امسال شاهد یک اتفاق خوب دیگر در ایران خودرو خواهیم بود.
وی در پاسخ به این سؤال که چرا مجددا همکاری با پژو در دستور کار قرار گرفت و پس از ترک آن این خودرو همچنان به نام پژو به بازار عرضه می شود، خاطرنشان کرد: به هر حال این محصولات متعلق به شرکت پژو است اما به دلیل ترک یکجانبه قرارداد، ما مسیر را ادامه داده و بدون اتکای به این مجموعه بر روی تولید آن متمرکز شده ایم.
یکه زارع خاطرنشان کرد: برای این خط تولید در مجموع ۶۰ میلیون یورو سرمایه گذاری صورت گرفته است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور: اقتصاد کشور ذاتا واردات‌چی است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه با تأکید بر ضرورت تغییر ساختارهای سنتی در صنایع کشور گفت: ما به خاطر ساختار اقتصاد نفتی ذاتاً واردات‌چی هستیم.

ایران خودرو
سورنا ستاری با اشاره به تحولاتی که شرکت های دانش بنیان در دنیا به وجود آورده اند، گفت: داشتن کارخانه با صنعت متفاوت است و اگر می خواهیم از نیروی انسانی تحصیلکرده استفاده کنیم، باید صنعت داشته باشیم اما اینکه یک خط مونتاژ را راه اندازی کنیم، این صرفاً یک کارخانه بوده و صنعت به شمار نمی رود.
وی تصریح کرد: در شرایط کنونی حتی اگر ۱۰۰ خط مونتاژ هم داشته باشیم نیاز به دانشگاه نخواهیم داشت و این در شرایطی است که هم اکنون ۳۳ میلیون جوان و ۴.۵ میلیون دانشجو داریم و ظرفیت ما در این حوزه بسیار کم نظیر است.
ستاری با بیان اینکه کارخانه‌داری منجر به ایجاد ارزش افزوده واقعی نخواهد شد، تصریح کرد: خام فروشی به هیچ عنوان منجر به شکل گیری ارزش افزوده نشده و اگر چه در گذشته قادر بودیم کشور را با خام فروشی اداره کنیم اما اکنون این امکان وجود ندارد، چرا که به لحاظ تکنولوژی اتفاقات عجیب و غریبی در دنیا رخ داده و بسیاری از صنایع دنیا از حالت سنتی خارج و خود را با این تکنولوژی ها سازگار کرده اند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: یکی از صنایعی که تکنولوژی در آن نقش آفرینی کرده است، صنعت خودرو است که بر همین اساس دیگر قادر نخواهیم بود با نگاه سنتی روند کنونی آن را ادامه بدهیم، این در حالی است که چنین اتفاقی در حوزه تولید گوشی تلفن همراه نیز رخ داده بود، به این معنا که برخی برندهای تولیدکننده از جمله نوکیا، سونی و اریکسون در گذشته تولید داشتند اما اکنون هیچ ردپایی از آنها وجود ندارد و برند اپل که حتی سازنده گوشی تلفن همراه نیز نبوده، کل بازار را به دست گرفته است.
 ستاری بیان کرد: در صنعت خودرو نیز پیش از آنکه گروه خودروسازی تسلا پا به عرصه وجود بگذارد، پیش بینی ها بر این بود که خودروهای برقی ۲ تا ۳ درصد میزان تولید را به خود اختصاص دهند، در حالی که اکنون این طور نیست و تسلا اگر چه خود خودروساز نبوده است اما توانسته حجم عظیمی از بازار را از آنِ خود کند.
به گفته وی، کانسپت مفهومی برخی خودروها همچون گوگل و آمازون زمین بازی را در صنعت خودرو تغییر داده اند و ایران خودرو به هیچ عنوان در زمین آنها بازی نمی کند، پس باید خود را با این موضوع تطبیق دهند.
ستاری با بیان اینکه اگر صنعت متحول نشود، به طور قطع ادامه مسیر ممکن نخواهد بود، خاطرنشان کرد: ما باید از طریق شرکت های دانش بنیان تحول ایجاد کرده و از شرکت های دانش بنیان بخواهیم تا محصولات نوین را برای ما طراحی کنند، این در حالی است که هیچ دانشگاهی در دنیا محصول بیرون نمی دهد و ما با پول دولت هر چقدر هم تحقیق کنیم، محصولی از آن استخراج نخواهد شد.
وی گفت: در دوران تحریم ها متوجه شدیم که باید به حوزه خودکفایی تغییر جهت دهیم، در حالی که کشور سالها است که از دارایی های خود که عمدتاً در نیروی انسانی خبره نهفته است، بهره نگرفته و ما به خاطر باندهای وارداتی در سراسر کشور مشکلاتی را بر روی تأمین نیازهای صنایع تجربه کرده ایم، ضمن اینکه ساختار اقتصاد ایران متکی بر نفت است و ما واردات‌چی هستیم و اگر بخواهیم کالایی را صادر کنیم، باید زیرساخت های آن را فراهم نماییم.
ستاری خطاب به خودروسازان خاطرنشان کرد: اگر ساختارهای سنتی خود را نشکنیم و به سمت شرکت های دانش بنیان حرکت نکنیم، از چهار بچه که وارد حوزه استارت آپ شده اند شکست خواهیم خورد.
وی سال ۹۷ را سالی بسیار سخت برای اقتصاد ایران و البته خودروسازان دانست و گفت: بحرانی که در صنعت خودرو پیش آمد منجر به این شد که صنعت خودروسازی دوست و دشمن خود را بشناسد و وارد شراکت های پایدار شود، این در شرایطی است که شرکتی همچون پژو که با اخمِ یک طرف دیگر قرارداد را نیمه کاره رها کرده و ایران را ترک می کند، یک شریک استراتژیک برای صنعت خودروی ایران نخواهد بود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395