دوشنبه, 24 تیر 1398 ساعت 11:40
کد خبر: 58673

اطلاعات تکميلي

  • مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خبر داد:

آغاز تولید ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو پژو ۳۰۱

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از آغاز تولید ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو پژو ۳۰۱ بدون حضور شرکت خارجی پژو در ایران خبر داد.

تولید ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو پژوی ۳۰۱ بدون حضور شرکت خارجی پژو در ایران به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در حاشیه مراسم آغاز تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ در جمع خبرنگاران، گفت: پس از خروج پژو فرانسه از کشور، ایران خودرو داخلی سازی محصولاتی که قرار بود در قالب آن قرارداد مشترک پس از برجام تولید کند را آغاز کرد. طبق این قرارداد شرکت فرانسوی پژو قرار بود خودرو‌های پژو ۲۰۰۸، ۳۰۱ و ۲۰۸ در ایران تولید شود، اما پس از ترک پژو به دلیل تیراژ بالای خودروی ۳۰۱ ، در مرحله اول این خودرو بدون اتکا به پژو تولید خواهد شد.

وی تصریح کرد: هم اکنون ۶۰ درصد قطعات پژو ۳۰۱ داخلی سازی شده و در زمان تحویل به مشتری میزان داخلی سازی به ۸۰ درصد افزایش خواهد یافت.

یکه زارع گفت: حدود ۱۰۰ هزار دستگاه از این محصول در فاز اول تولید خواهد شد و ظرف چهار سال آینده میزان تولید آن به ۲۵۰ هزار دستگاه و بدون اتکا به پژو خواهد بود.

پژو ۳۰۱

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: اقدامات بسیار مناسبی در ایران خودرو به منظور شکل گیری پلتفرم داخلی صورت گرفته که به تدریج اثرات آن مشخص خواهد شد و این در شرایطی است که در شهریور سال جاری شاهد یک اتفاق خوب دیگر در این شرکت خواهیم بود.

بیشتر بخوانید: آغاز تولید پژو ۳۰۱ با داخلی سازی بیش از ۶۰ درصد

وی در پاسخ به این سؤال که دلیل همکاری مجدد ایران خودرو با پژو پس از ترک این شرکت از کشور این خودرو همچنان با نام پژو به بازار عرضه می‌شود، گفت: به هر حال این محصولات متعلق به شرکت پژو است، اما به دلیل ترک یکجانبه قرارداد، ما مسیر را ادامه داده و بدون اتکای به این مجموعه بر روی تولید آن متمرکز شده ایم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پایان با اشاره به میزان سرمایه گذاری در خط تولید این محصول اظهار کرد : برای این خط تولید در مجموع ۶۰ میلیون یورو سرمایه گذاری صورت گرفته است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399