دوشنبه, 24 تیر 1398 ساعت 09:21
کد خبر: 58663

رئیس سازمان صنعت تهران:‌ قیمت موبایل روند نزولی دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از بهبود روند ثبت سفارش و واردات انواع موبایل همراه خبر داد و اظهار داشت: با توجه به کاهش نرخ ارز قیمت‌ موبایل نیز با روند نزولی مواجه شده است.

یدالله صادقی، افزود: تغییرات قیمت لوازم خانگی و تلفن همراه نسبت به میزان وابستگی به ارز و تغییرات آن و همچنین هزینه‌های تولید متغیر است اما اکنون بازار به سمت آرامش و حتی روند نزولی قیمت‌ها پیش می‌رود و پیش بینی قطعی بازار و قیمت‌ها امکان پذیر نیست.

وی افزود: ارز ۴۲ هزار ریالی به لوازم خانگی و موبایل تخصیص داده نمی‌شود و مواد اولیه و قطعات مورد نیاز برای تولید لوازم خانگی از طریق سامانه نیما تأمین ارز می‌شود.

قیمت موبایل

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان اینکه واردات لوازم خانگی که نمونه ایرانی آن در کشور ساخته شده ممنوع است، تصریح کرد: موبایل هم به صورت ساخته شده و با ارز نیما یا ارز متقاضی وارد می‌شود که پس از احتساب سود قانونی در سامانه IR.۱۲۴ ثبت و به مصرف کنندگان در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود.

صادقی گفت: معاونت بازرسی و نظارت سازمان صمت و بازرسی اتاق اصناف به طور فعال از تمامی واحدهای اقتصادی اعم از دولتی، تعاونی و خصوصی بازرسی به عمل می‌آورد و با متخلفان شناسایی شده طبق مقررات برخورد می‌کند.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395