یکشنبه, 23 تیر 1398 ساعت 15:03
کد خبر: 58628

شهرک‌های صنعتی کشور راکد و نیمه فعال هستند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

حدود ۱۱ هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی کشور راکد و نیمه فعال هستند که با هدف رونق تولید صنایع کوچک و متوسط ۲۰۰ هزار میلیارد ریال در سال جاری به این واحدها پرداخت می‌شود.

«محسن صالحی‌نیا» معاون وزیر صمت گفت: در قالب تبصره 18 لایحه بودجه برای رونق تولید 100 هزار میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی و 100 هزار میلیارد ریال از منابع داخلی بانک‌ها به واحدهای کوچک و متوسط تولیدی پرداخت می‌شود.
وی افزود: این تسهیلات در سه محور سرمایه در گردش، نوسازی صنایع و طرح‌های دارای پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد پرداخت خواهد شد.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: واحدهای تولیدی در این سه محور بر مبنای ظرفیت‌ها با ثبت درخواست در سامانه بهین یاب و تأیید در کارگروه تسهیل مراکز استان‌ها برای پرداخت به بانک‌ها معرفی می‌شوند.
شهرک‌های صنعتی
صالحی‌نیا با اشاره به این‌که 400 ناحیه صنعتی در کشور درحال فعالیت است و امسال نیز 35 ناحیه به بهره‌برداری می‌رسد، ادامه داد: توسعه نواحی صنعتی بر حسب ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مناطق با توجه به رشد سرمایه‌ گذاری و تقاضاها صورت می‌گیرد.
وی یادآور شد: حدود 11 هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی کشور راکد و نیمه فعال هستند که احیاء 2 هزار واحد در دستور کار قرار دارد و در سه ماه نخست امسال با بازگشت 130 واحد به چرخه تولید، 9 هزار فرصت شغلی پایدار شده است.

منبع: ایلنا 
نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط