سه شنبه, 11 تیر 1398 ساعت 09:25
کد خبر: 58125

اطلاعات تکميلي

  • آموزش و پرورش اعلام کرد

صدور حکم قلع‌ و قمع ۱۱ مدرسه تهران و سرگردانی ۸ هزار دانش‌آموز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به دریافت حکم قلع و قمع مالکیت ۱۱ مدرسه پایتخت گفت: در صورت اجرای این حکم هشت هزار دانش‌آموز سرگردان می شوند.

مسعود ثقفی اظهار کرد: یکی از نهادها که مالکیت حقوقی ۱۱ مدرسه شهر تهران را دارد چند روزی است که حکم قلع و قمع این مدارس را گرفته است.
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی افزود: به عنوان مثال یکی از این مدارس در دوره دوم ابتدایی منطقه ۲ تهران با حدود ۴۵۰ دانش آموز فعالیت می‌کند که در صورت اجرای حکم قلع و قمع، در محدوده اطراف آن تا شعاع طولانی هیچ مدرسه جایگزینی برای دانش‌آموزان وجود ندارد.
مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به فعالیت بیش از چهار هزار مدرسه در تهران افزود: در حال حاضر ۴۷ مدرسه با مالکیت حقیقی و ۲۳ مدرسه با مالکیت حقوقی در معرض قلع و قمع هستند.
ثقفی بیان کرد: در حال رایزنی با مالکان این مدارس هستیم و امیدواریم بتوانیم با توافق اجاره یا تهاتر با ملک معوض، موافقت مالکان را به دست آوریم تا دانش‌آموزان در آن مدارس به تحصیل خود ادامه دهند.
وی گفت: با توجه به اینکه شهر تهران از لحاظ فضای آموزشی جزو فقیرترین شهرهای کشور است، پلمب هر یک از مدارس ما را با مشکلات عدیده برای سامان دادن به تحصیل دانش‌آموزان رو به رو خواهد کرد.
ثقفی افزود: افزایش نرخ اجاره و فروش املاک موجب شده است که فشار برخی مالکان حقیقی به آموزش و پرورش بیش از گذشته شود اما در این میان شاهدیم که در نهایت تأسف حتی مالکان حقوقی نیز به دنبال تغییر کاربری ملک آموزشی هستند تا ارزش ملک آنان چند برابر شود.
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران اظهار کرد: به دلیل این فشار چاره‌ای نداریم جز اینکه حدود ۱۱ مدرسه شاهد را منحل کنیم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399