چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 04:00
کد خبر: 57429

جمع‌آوری بخاری‌های نفتی مدارس تا اول مهر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس خشت و گلی به غیر از مدارس سیستان و بلوچستان تا اول مهر امسال برچیده می‌شود؛ همچنین تمام بخاری‌های نفتی مدارس نیز تا اول مهر جمع‌آوری خواهد شد.


سیدجواد حسینی در همایش مهر خوبان و آیین نکوداشت محمدرضا حافظی، مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز که در باغ موزه هنر ایرانی برگزار شد با بیان اینکه حدود یک سوم از مدارس ما تخریبی است اظهار کرد: تمام تلاش ما در سازمان نوسازی مدارس این خواهد بود که مدارس استاندارد داشته باشیم و در این مسیر هم توفیق داشته ایم.
وی افزود: خیرین بیش از ۲۰ سال فعال اند و بیش از ۳۰ هزار خیر، ۱۳۰ هزار کلاس درس ساخته اند. در واقع خیرین یک سوم مدارس ما را ساخته اند.
حسینی با اشاره به اینکه در دستورکار ماست که مدارس خشت و گلی برچیده شود و اول مهر جشن نبود مدارس خشت و گلی را بگیریم گفت: تلاش میکنیم بخاری های نفتی هم محو و استاندارد شوند.
وی درباره اولویت هایش در دوره سرپرستی گفت: چه سرپرستی و چه غیر از آن و چه آقای حسینی و چه هر فرد دیگری که سکان آموزش و پرورش را برعهده بگیرد، به شما خواهد گفت که تحقق متوازن سندتحول بنیادین اولویت اصلی است و تلاش بنده هم در همین راستاست.
حسینی ادامه داد: سندتحول شش خرده نظام دارد که تصویب شده و برای اجرای آن تلاش می کنیم. بیش از ۶۴ درصد سند تحول از مجموعه راهکارهایی که دارد مبتنی بر دو خرده نظام راهبری و مدیریت و راهبری و منابع انسانی است. اولویت را ارتقای مدیریت در آموزش و پرورش و مدیریت آموزشگاهی و ارتقای صلاحیت های حرفه ای می دانیم.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان نیز گفت: رتبه بندی در قالب لایحه ای آماده و ارائه شد که مراحل خود را طی کرده و اکنون در کمیسیون اجتماعی است که بزودی به صحن هیئت دولت می‌رود.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: دیروز در جلسه شورای اقتصادی نیز رئیس جمهور گفت که اعتبار بخش اول و دوم رتبه بندی تامین شده و آن را اجرایی خواهیم کرد، البته رتبه بندی اعتباری بیشتر می‌خواهد و ما تمام تلاش خود را معطوف خواهیم کرد زیرا معتقدیم یکی از عوامل افزایش انگیزه معلمان، اجرای رتبه بندی و سنجش صلاحیت های معلمی است. آقای بطحایی و رئیس جمهور هم تاکید داشتند که باید انجام شود.

تحقق ردیف تعهد دولت درباره خیرین مدرسه‌ساز

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در این مراسم اظهار کرد: امروز در محاصره بزرگ اقتصادی قرار داریم و باید خود را تجهیز کنیم؛ موظف هستیم در جهت حفظ غرور ملی اقدام کنیم و در سه مؤلفه اقتصادی توسعه دچار یک مضیقه هستیم که ان‌شاءالله از آن عبور می کنیم؛ البته آموزش به عنوان یکی از مؤلفه های توسعه می‌تواند جبران کند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: باید خودمان را برای بودجه‌ای با حداقل درآمد نفتی آماده  می‌کردیم اما در بودجه به دلیل مباحث تحریم، بازنگری در اعداد و ارقام کردیم؛ با همه این اقدامات، برای اینکه در بهبود شرایط جسمی آقای حافظی تأثیرگذار باشد، اعلام می‌کنم با هر وضعیت که باشد و  اگر مجبور باشیم در ردیف ها صرفه جویی کنیم اما عدد و ردیفی که برای مدرسه سازی تعهد دولت است، به طور کامل محقق می‌شود و در سال گذشته نیز این رقم 14 درصد بیشتر از 100 درصد تحقق پیدا کرد.
وی ادامه داد: اولین بخش از این تعهد را در قالب اعتبارات تملک دارایی و نوسازی مدارس را به خزانه ابلاغ کردیم که بخشی از تعهدات تا قبل از پایان خرداد ماه تزریق می‌شود و تا پایان سال تلاش می‌کنیم تعهد دولت را در این زمینه محقق کنیم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399