شنبه, 18 خرداد 1398 ساعت 10:01
کد خبر: 57207

تنها افراد نیازمند باید تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: تنها افراد نیازمند باید تحت پوشش و حمایت بیمه سلامت قرار گیرند و اینکه افراد متمول نیز از بیمه همگانی رایگان برخوردار هستند، مشکلی است که باید برطرف شود.

طاهر موهبتی روز جمعه در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران استانی این سازمان که با موضوع استقرار سامانه الکترونیک برگزار شد، ضمن تاکید بر کیفیت خدمات سلامت، اظهار داشت: باید شرایط از سوی ارائه دهنده و خریدار خدمت به نحوی باشد که بین پرداخت و کیفیت ارائه خدمات سلامت، رابطه معناداری وجود داشته باشد تا از این طریق رضایتمندی مردم به خصوص در بیمارستان‌ها را افزایش دهیم.
وی بر حمایت بیمه سلامت از اقشار نیازمند جامعه تاکید کرد و افزود: پوشش بیمه‌ای بحث جدی است و باید توسعه یابد. در این راستا هدفمند کردن بیمه رایگان به سمت گروه های نیازمند امر مهمی است که باید جدی گرفته شود به نحوی که اگر نیازمندی احصا شد از کمک و بیمه کردن او دریغ نکنیم.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: اینکه افراد متمول نیز از بیمه همگانی رایگان برخوردار هستند، مشکلی است که باید برطرف شود که در این راستا قرار است ارزیابی وسیع صورت گیرد تا تنها افراد نیازمند تحت پوشش و حمایت قرار گیرند.
موهبتی به اهمیت سواد سلامت اشاره و افزود: یکی از مشکلات این است که مردم از خدمات بیمه و سلامت آگاهی لازم ندارند. هیچ فردی نمی داند که بیمه سلامت چه میزان از مبلغ درمان بیمه شده را پرداخت می‌کند و سهم بیمار چه میزان است.
وی گفت: راهنمایی های بالینی و اجرای پروتکل‌ها را باید جدی بگیریم. باید در تمام این اقدامات از ظرفیت‌های انجمن‌های علمی، نظام پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی در تصمیمات استفاده کرد تا بتوان اقدامات را به بهترین شکل و اصولی عملیاتی کرد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه مدیریت منابع به معنای کاهش ارائه خدمات نیست، افزود: مدیریت هزینه به این معناست که هزینه‌ها را منطقی کنیم. باید منابع و مصارف را مدیریت کرد تا بتوان اقدامات وسیعی انجام داد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه با اقدامات مشترک بیمه سلامت و دانشگاه‌ها تا ۱۰ درصد از هدر رفت هزینه‌ها جلوگیری شده است که این موضوع در نهایت به ارائه خدمات هر چه بهتر به بیماران کمک خواهد کرد.
مدیرعامل بیمه سلامت، الکترونیکی شدن فرآیندها را اولویت اول و خط قرمز سازمان بیمه سلامت ایران دانست و گفت: نداشتن فناوری اطلاعات همانند نداشتن رادار برای خلبان است. به دلیل اهمیت موضوع، معاونتی تحت عنوان معاونت فناوری اطلاعات تشکیل شد تا با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم، در استان‌ها نیز اقداماتی از جمله نسخه‌نویسی الکترونیک و رسیدگی الکترونیک به اسناد بیمارستان‌ها به طور مشترک و کشوری توسعه یابد.
موهبتی افزود: سازمان بیمه سلامت اگرچه تابع وزارت بهداشت است ولی در راستای تاکید وزیر بهداشت مستقل عمل می‌کند و باید نقش خود را به عنوان خریدار به صورت منطقی و درست ایفا کند.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395