شنبه, 18 خرداد 1398 ساعت 08:19
کد خبر: 57188

گزارش نجفی به شورای شهر پیگیری شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد:قبل از شروع تعطیلات پایان هفته اعلام شد که کیفرخواست پرونده محمدعلی نجفی صادر شد.

از ابتدای حادثه تاکنون گروه ها و افراد مختلفی تحلیل های متعددی داده اند و در این زمینه از جناحی کردن حادثه نیز ابایی نداشتند.
در سخن فرسایی ها از علوم اجتماعی، سیاسی، روانشناسی، فرهنگی و مدیریتی بهره گرفته، هرکسی به نوبه خود تحلیلی ارائه داد.
به هرحال پرونده سیر قضایی خود را طی می‌کند و در نهایت تکلیف حق‌الناس را روشن می‌کند.
اما در بین تحلیل‌های مختلف اشاره‌ای گذرا به گزارشی شد که محمدعلی نجفی به عنوان شهردار تهران در مورد وضعیت تخلفات شهرداری در سال ۹۶ به شورای شهر ارائه کرده است؛ حادثه قتل همسر دوم نجفی بهانه‌ای شد که این موضوع طرح مجدد شود و ایجاد حساسیت نماید.
در این‌ گزارش نجفی به تعدادی از قراردادهای شهرداری و پرداخت های نجومی که صورت گرفته و بدهی های بلامحلی که در شهرداری ایجاد شده اشاره کرده است.
همچنین در این گزارش از افراد، بنگاه‌ها و موسسات مختلفی نام برده شده است که به نظر می‌رسد فارغ از حادثه شخصی محمدعلی نجفی این موضوع در راستای شفاف‌سازی و مبارزه با فساد نیازمند پیگیری‌‌های جدی نظارتی و قضایی است.
گرچه عده‌ای بحران خانواده‌ای نجفی را محصول این افشاگری می‌دانند، اما اگر این فرضیه صحت هم داشته باشد، طبیعتاً بعد از وقوع فساد و‌ تخلفات احتمالی در شهرداری است و اصل گزارش نیازمند روشنگری و برخورد قضایی جدی است و نباید تحت تاثیر پرونده نجفی به فراموشی سپرده شود؛ چرا که پیگیری گزارش نجفی به شورای شهر یک حق ملی است، نه یک چالش خانوادگی و فردی.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399