شنبه, 21 ارديبهشت 1398 ساعت 09:24
کد خبر: 56251

اطلاعات تکميلي

  • مدیرعامل شرکت رز تحریر یزد در گفت وگو با « عصراقتصاد» :

دولت به تولید کنندگان معافیت بیمه ای بدهد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سمیه بابایی

عصراقتصاد: مدیرعامل شرکت رز تحریر گفت: با توجه به افزایش میزان دستمزد در سال جاری و هزینه های بالا برای اشتغال زایی افراد ، دولت به تعداد کارگرانی که در کارخانه ها استخدام می شوند، درصدی نیز معافیت بیمه ای به تولیدکنندگان داده و عملکرد آن ها را کاهش دهد.

هفته گذشته برنامه بارکد با حضور مدیرعامل شرکت رز تحریر یزد برگزار شد و محمودرضا صنعتکار، در این برنامه با اشاره به شعار امسال که همان رونق تولید است،گفت: متاسفانه طی سنوات گذشته مسئولان کشور براساس شعار سال عمل نکرده و با اقدامات نادرست خود زمینه نابودی تولید را فراهم کردند .
وی افزود: متاسفانه برخی از مسئولان مخالف نظام حرکت کرده که باید جلوی اقدامات آن ها گرفته شود.بنده به عنوان یک کارآفرین نباید اجازه بیکار شدن همکاران و کارکنان خود را بدهم و تمامی تولیدکنندگان باید این موضوع را رعایت کنند .

نباید در بخش رونق تولید تک بعدی عمل کرد

مدیرعامل شرکت رز تحریر یزد ادامه داد : در بخش رونق تولید نباید تک بعدی عمل کرده، بلکه باید چندین عامل را کنار هم مطرح و هماهنگ کرد ؛ بنابراین بانک مرکزی و بانک های عامل ، اداره استاندارد ، وزارت نیرو ، مالیات ، بیمه و حتی مرکز آمار باید در راستای شعار سال و رونق تولید حرکت کنند؛ مشکل اصلی این است که  اکنون موضوع مالیات بر ارزش افزوده که باید طبق قانون از مصرف کننده نهایی گرفته شود، به صورت ناقص اجرایی شده که فقط می تواند به نفع اداره امور اقتصادی باشد .

مالیات بر ارزش افزوده از مصرف کننده نهایی گرفته شود

صنعتکار تصریح کرد: تولید کنندگان نباید مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کنند . برای نمونه زمانی که تولیدکننده 9 درصد مالیات می دهد باید این رقم را از بنکدار و مصرف کننده نهایی دریافت کند و مابه التفاوت آن را نیز به اداره دارایی پرداخت کند ؛ اما متاسفانه تولیدکنندگان برای تهیه مواد اولیه این رقم را پرداخت می کنند، اما در زمان فروش با افزایش قیمت کالاها ، تقاضا برای خرید ان محصول کاهش می یابد.
به گفته وی، به دلیل اینکه قانون دریافت مالیات از مصرف نهایی، هنوز درکشور ما عملیاتی نشده است ، مغازه دارها و حتی توزیع کنندگان نیز پاسخگو نیستند؛زمانی که شبکه توزیع مالیات را نمی پردازد، این موضوع به تولید کننده تحمیل شده و درنهایت بهای تمام شده  کالاها را افزایش می دهد که این اقدام تولیدکنندگان، ظلم به بخش تولید است .

دولت به تولید کنندگان معافیت بیمه ای بدهد

مدیرعامل شرکت رز تحریر یزد درپایان درخصوص موضوع بیمه تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: در بخش بیمه تامین اجتماعی 23 درصد سهم کارفرما است که با افزایش میزان دستمزدها در سال جاری، هزینه ها نیز افزایش یافته است؛ حال سوال این است آیا مرکز آمار می تواند هزینه اشتغال زایی برای یک فرد را اعلام می کند؛ بنابراین بهتر است دولت به تعداد کارگرانی که در کارخانه ها  استخدام می شوند، درصدی نیز معافیت بیمه ای به تولیدکنندگان داده و عملکرد آن ها را کاهش دهد .

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395