شنبه, 14 ارديبهشت 1398 ساعت 09:26
کد خبر: 55979

جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا برگزار شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصادچهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا امروز روز پنجشنبه با هدف کشف استعدادهای برتر در پردیس شمالی دانشگاه تهران برگزار شد.

جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا با حضور فرحناز مینایی پور، مدیر کل امور زنان وزارت آموزش و پرورش و خسرو سلجوقی، دبیر کار گروه کودک و نوجوان آی تی سی و همچنین شرکت بیش از پنج هزار دانش آموز در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم و همچنین معلمان ٣١ استان کشور برگزار شد.
مینایی پور طی بازدید از این جشنواره اظهار داشت: طرح ها و ایده های دانش آموزی در این جشنواره در معرض نمایش گذاشته می شود و ضمن سنجش و ارزیابی، ایده های برتر شناسایی می شود.
وی افزود: در نتیجه این فرایند خلاقیت و نوآوری دانش آموزان به مرحله اجرا می رسد و نوجوانان و جوانان کشور در ارتباط با تولیدکنندگان و سرمایه گذاران قرار می گیرند.
مینایی پور تصریح کرد: برگزاری این جشنواره ها با کنار هم قرار دادن طرح ها، امکان ایده پذیری دانش آموزان را نیز از یکدیگر فراهم می کند.
وی گفت: خصوص سایر وزارتخانه ها نظیر وزارت صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز باید جهت تشویق دانش آموزان از برگزاری این جشنواره ها حمایت و پشتیبانی کنند.
مهدی رشیدی جهان، دبیر علمی جشنواره دانش آموزی ابن سینا نیز هدف از برگزاری این جشنواره را کشف استعدادهای نوجوانان و جوانان در عرصه‌های متعدد علمی عنوان کرد و افزود: برگزاری این جشنواره در قالب یک رقابت علمی خودگردان، طرح ها و ایده های متنوع را در کنار یکدیگر قرار می دهد و استعدادهای برتر را شناسایی می کند.
وی ادامه داد: برگزیدگان جشنواره به مسابقات و جشنواره های بین المللی اعزام می شوند.
رشیدی جهان همچنین جایزه ویژه زنان کارآفرین جهان، کسب ١١ مدال طلا، 5 مدال نقره، 5 مدال برنز، جایزه ویژه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور لهستان، تایوان و رونمایی از ١6 جلد کتاب به قلم دانش آموزان را از دستاوردهای جشنواره سال گذشته عنوان کرد.
به گفته وی پنجمین دوره جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا نیز در تاریخ ٢٨ و ٢٩ فروردین سال ١٣٩٩ برگزار خواهد شد.
دبیر کارگروه کودک و نوجوان ای تی سی نیز طی سخنانی کوتاه اظهار داشت: برگزاری این جشنواره ها ضمن ایجاد باورپذیری به تغییر و تحول در دانش آموزان، سبب قدرت تشخیص چالش ها، تفکر انتقادی، ارائه راهکار برای مسائل و در نهایت اشتغال‌زایی نوجوانان و جوانان می شود.
سلجوقی سطح چهارمین دوره از جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا را به لحاظ کمیت و کیفیت به مراتب نسبت به سال های گذشته مطلوب تر عنوان کرد.
رضا گلشن، رئیس کمیته علمی جشنواره اظهار کرد: برای تشخیص سطح علمی جشنواره بی تردید باید با یک نگاه رقابتی، نتایج داوری را با یکدیگر مقایسه کرد اما خارج از این نگاه رقابتی، این جشنواره مبتی بر یک آموزش است.
وی افزود: این جشنواره ها در حقیقت مسابقه دانش آموزان با خود است چرا که هر دانش آموز نسبت به عملکرد گذشته سنجیده می‌شود.
گلشن تصریح کرد: در نتیجه این فرایند یک موقعیت جهت فراگیری و بروز استعدادها فراهم می شود و این مهم باید تداوم یابد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط