چهارشنبه, 11 ارديبهشت 1398 ساعت 11:42
کد خبر: 55929

تفاهم نامه وزارت ارشاد و علوم در حوزه حقوق شهروندی منعقد شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: تفاهم نامه همکاری علمی فرهنگی در زمینه حقوق شهروندی میان دو وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و علوم، تحقیقات و فناوری همزمان با سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران منعقد شد.

این تفاهم نامه میان علی اصغر کاراندیش مروستی، معاون حقوقی و دستیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه حقوق شهروندی و فریدون جعفری، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم و دستیار ویژه وزیر در امور حقوق شهروندی منعقد شد.
مروستی، هدف از انعقاد تفاهم نامه با دیگر دستگاه ها در حوزه حقوق شهروندی را تحقق بند پنج بخش 2 بیانیه مقدماتی رئیس جمهوری در منشور حقوق شهروندی بیان کرد.
وی افزود: با توجه به اهمیت ترویج گفتمان حقوق شهروندی، تاکید رئیس جمهوری، اهمیت بررسی علمی مشکلات و رفع نیازهای موجود از طریق بهره گیری از ظرفیت های علمی و فرهنگی و در راستای استفاده بهینه از امکانات، استعدادها و توانایی ها و ارتقای سطح نیازهای علمی و آموزشی و رسانه ای تفاهم نامه حاضر منعقد می شود.
همچنین فریدون جعفری، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر بازرسی و پاسخگوئی به شکایات وزارت علوم و دستیار ویژه وزیر در امور حقوق شهروندی بر ضرورت هم افزایی بین دستگاهی در میان نهادهای اجرائی تاکید کرد و افزود: حوزه دستیاری وزیر علوم با هماهنگی سایر ادارات مربوطه نسبت به درج واحد حقوق شهروندی در سرفصل دروس اختیاری و همزمان نسبت به برگزاری جلسات آموزشی حقوق شهروندی در دانشگاه ها و نهادهای تابعه وزارت علوم اقدام کرده است.
مونس کشاورز، رئیس دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی نیز در این مراسم درباره محورهای تفاهم نامه یاد شده اظهارداشت: همکاری در تبادل اطلاعات علمی، فرهنگی، هنری، پژوهشی مرتبط با حقوق شهروندی، همکاری در اجرای طرح های تحقیقاتی، تالیف یا ترجمه کتب و تنظیم مقاله های مرتبط با حوزه حقوق شهروندی، همچنین حمایت مادی و معنوی از پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در زمینه حقوق شهروندی، همکاری در ارائه مشاوره های علمی پژوهشی در زمینه حقوق شهروندی از سوی طرفین تفاهم نامه و همکاری در برگزاری همایش ها، نشست های علمی، دوره های آموزشی، جشنواره های علمی، فرهنگی و هنری و نیز کارگاه های تخصصی مرتبط، برقراری ارتباط با موسسات و مجموعه های تابعه دو وزارتخانه به منظور برپایی همایش های داخلی و بین المللی در زمینه حقوق شهروندی و همکاری در سایر زمینه هایی که از نظر طرفین تفاهم نامه می تواند در ارتقاس سطح علمی پژوهشی طرفین مؤثر باشد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399