چهارشنبه, 11 ارديبهشت 1398 ساعت 09:46
کد خبر: 55922

40 هزار ملک فاقد سند در اراضی آموزش و پرورش

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش از وجود 40 هزار ملک فاقد سند در اراضی آموزش و پرورش خبر داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی عسکری در نشست یک‌روزه آموزشی، توجیهی و هماهنگی مسئولین امور حقوقی وزارت آموزش‌وپرورش در اردوگاه شهید باهنر تهران اظهار کرد: از مجموع بیش از ۹۵ هزار ملک و اراضی آموزش‌وپرورش حدود ۴۵ هزار واحد آن دارای سند است لذا تلاش برای سنددار کردن سایر املاک آموزش‌وپرورش ضروری است.
وی افزود: باهدف سهولت در امور حقوقی اختیارات لازمه را به استان‌ها داده‌ایم لذا مسئولین امور حقوقی باید تمام تلاش و خلاقیت خود را به‌کارگیرند تا اسناد باقی‌مانده در استان‌ها که فاقد سند می‌باشند را در کوتاه‌ترین زمان ممکن سنددار کنند.
عسکری تصریح کرد: در گام دوم انقلاب تمام تلاش خود را برای نظارت دقیق‌تر و اجرای قانون در وزارت آموزش‌وپرورش به کارخواهیم گرفت.
وی ادامه داد: همه ما خصوصاً مسئولین امور حقوقی باید تلاش کنند تا از حاکم شدن روابط به‌جای ضوابط ممانعت شود.
مولدسازی املاک آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد
همچنین امیرعلی نعمت ‌اللهی قائم ‌مقام وزیر آموزش و پرورش در این نشست اظهار کرد: در حوزه املاک، سیاست دولت و آموزش و پرورش، مستندسازی و مولدسازی املاک است و در این زمینه باید به حقوق اشخاص، منشور حقوق شهروندی رئیس‌ جمهوری، قواعد فقهی و تاکیدات امام و رهبری توجه شود.

اراضی آموزش و پرورش

وی افزود: براین اساس سامانه سادا و سمینار مستندسازی و مولدسازی املاک دولت تشکیل شد که هنوز نیز تداوم دارد.
نعمت اللهی ادامه داد: مطابق با این سامانه بخش عمده و مشخصی از املاک دولت که بخشی از آن ها نیز مربوط به وزارت آموزش و پرورش است، شناسایی و به ثبت رسید.
وی عنوان کرد: در حال حاضر ضمن توجه و تاکید بر تعاملات گذشته باید به منافع، مسائل و مشکلات وزرات آموزش و پرورش نیز توجه شود. اکنون در این وزارت خانه 95 هزار و 758 ملک شناسایی شده است و این ظرفیت شاید در دیگر دستگاه ها وجود نداشته باشد.
نعمت‌الهی افزود: امروز باید براساس سیاست های وزیر، وزارت آموزش و پرورش و همچنین برنامه ‌های دفتر حقوقی، این موضوع به استان‌ ها تفویض‌ اختیار شود و تا پایان سال جاری برای نخستین ‌بار در حوزه تاریخ، تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش موضوعات حل و فصل شود.
وی بر ضرورت تعامل موثر با مراجع قضایی، اداری و شبه قضایی تاکید کرد و افزود: مسئله برون‌ سپاری نیز باید مورد توجه واقع شود و شورای حقوقی در استان‌ ها و همچنین مناطق جهت تعامل بیشتر تشکیل شود.
قائم ‌مقام وزیر آموزش و پرورش در ادامه بر تعامل با دستگاه ‌های نظارتی تاکید کرد و گفت: با هماهنگی مدیران کل استان‌ها باید تعامل با دستگاه‌های نظارتی نیز شکل گیرد تا فعالیت ها به نحو موثری انجام شود.
وی در پایان با اشاره به هفته معلم اظهار داشت: روز چهارشنبه ضمن دیدار با مقام معظم رهبری، دیدار با ریاست جمهوری نیز در هفته آینده (شنبه) در دستور کار قرار دارد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395