دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 09:27
کد خبر: 55507

تجمیع دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی تا پایان 98

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی تنها تا پایان سال 98 مهلت تجمیع دارند.

منصور غلامی اظهار کرد: چند موسسه غیرانتفاعی برای تجمیع اقدام کرده اند اما این تعداد، کافی نیست و تا پایان سال جاری این شرایط برای تجمیع مهیا است.
وی در پاسخ به این سوال که چرا برخی غیرانتفاعی ها هنوز راضی به ادغام نشده اند، تاکید کرد: مشکل این است که در کشور ما افراد هنوز نمی خواهند به صورت تعاون، همکاری مشترک داشته باشند و از سوی دیگر همه به دنبال داشتن مجموعه اختصاصی هستند.
وزیر علوم با بیان اینکه اگر غیرانتفاعی ها شاخص های این وزارتخانه را تامین نکنند، توقف فعالیت های آنها در دستور کار قرار می گیرد، گفت: به منظور جلوگیری از توقف فعالیتدانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی، دستورالعمل ادغام داوطلبانه برای آنها ابلاغ شده است.
غلامی گفت: چه لزومی دارد در یک شهر چهار دانشگاه غیردولتی داشته باشیم؟ این دانشگاه ها می توانند امکانات شان را تجمیع کنند و در قالب یک دانشگاه بزرگتر فعالیت شان را ادامه دهند.
به گفته این مسئول وزارت علوم، تا پایان سال 98 باید پرونده غیرانتفاعی ها را ببندیم.
با توجه به کاهش جمعیت دانشجو و پرهیز از موازی کاری در بخش غیردولتی، چند موسسه آموزش عالی می توانند با رعایت ضوابط و مقررات تعیین شده در دستورالعملِ ادغام داوطلبانه، نسبت به برنامه ریزی و دریافت مجوز لازم برای ادغام و ایجاد موسسه جدید، پیشنهاد خود را ارائه دهند.
همچنین، دو یا چند موسسه آموزش عالی غیردولتی در یک استان با حفظ هویت حقوقی خود(هیأت موسس) تحت مدیریت مجمع موسسان مشغول به فعالیت می شوند.
وزارت علوم به منظور ترغیب، حمایت و تسریع در ادغام موسسه های آموزش عالی غیردولتی برخی موارد را نظیر صدور مجوز تاسیس موسسه جدید، استمرار ادامه فعالیت موسسه های ادغام شده در قالب موسسه جدید با حفظ ظرفیت و رشته های موجود فعلی، مساعدت لازم نسبت به تخصیص رشته های جدید به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی با توجه به ادغام موسسه ها و افزایش تعداد اعضای هیأت علمی و ظرفیت فیزیکی و انتقال تمام امتیازات موسسه ها به موسسه ادغام شده را در نظر گرفته است.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399