دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 09:22
کد خبر: 55505

اطلاعات تکميلي

  • رییس کل بیمه مرکزی تاکید کرد:

برون سپاری ماموریت های غیر حاکمیتی نهاد ناظر صنعت بیمه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: رییس کل بیمه مرکزی برون سپاری برخی خدمات به انجمن‌های حرفه ای را نیازی جدی دانست وگفت: بسترهایی را فراهم کرده‌ایم تا سندیکای بیمه گران و انجمن حرفه‌ای بیمه برخی ازماموریت های غیر حاکمیتی را انجام دهند.

غلامرضا سلیمانی که در همایش سالانه انجمن حرفه ای صنعت بیمه سخن می‌گفت با ابراز خرسندی از فعالیت فنی و حرفه ای این انجمن، اظهار داشت: دموکراسی واقعی زمانی شکل می گیرد که تشکل‌های حرفه ای به شکل گسترده ای فعالیت کنند و زمینه برای انعکاس آرا و عقاید متفاوت آماده شود.
وی افزود: رویکرد انجمن‌های حرفه ای هر صنعت معمولا یک رویکرد انتقادی نسبت به نهاد ناظر است و بیمه مرکزی از این نوع نگاه استقبال می‌کند چرا که سیاست نهاد ناظر صنعت بیمه، انتقادپذیری در راستای اصلاح امور است.

بیمه

رییس شورای عالی بیمه با ابراز خرسندی از حضور چهره های شاخص و مجرب در انجمن حرفه ای بیمه به تشریح آخرین وضعیت این صنعت پرداخت و اذعان کرد: متاسفانه شاخص‌های صنعت بیمه این حقیقت را به اثبات می‌رساند که هنوز در اقتصاد کلان کشور سهم چندانی نداریم و برای افزایش ضریب نفوذ و توانمندسازی شرکت‌های بیمه باید انجمن‌های حرفه ای و تخصصی فعال‌تر عمل کنند.
سلیمانی با اشاره به اهمیت نظرات مشورتی و نکات اصلاحی نهادهایی نظیر سندیکای بیمه گران ایران و انجمن حرفه ای صنعت بیمه در تصمیم سازی‌های شورای عالی بیمه، تصریح کرد: ما از مجامع تخصصی و علمی انتظار داریم با دقت و جدیت در مقوله اصلاح آیین‌نامه‌ها و قوانین با نهادناظر همکاری کنند و در این مسیر آمادگی خود را برای برون سپاری بخشی از مسئولیت های نظارتی، اعلام می کنیم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399