یکشنبه, 25 فروردين 1398 ساعت 09:51
کد خبر: 55225

رضایتمندی انجمن واردکنندگان خودرو از پوشش های بیمه ای

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سمیرابابایی

عصراقتصاد: انجمن واردکنندگان خودرو ایران در سال 94 به منظور ساماندهی امور مربوط به واردات خودرو، حفظ منافع و فراهم کردن امکان بهره برداری بیشتر از سرمایه گذاری ، حمایت از بهبود فضای کسب و کار و پاسخ گویی به مشکلات و نارسائی ها در چارچوب قوانین کشور و دفاع از حقوق و منافع مشروع و قانونی اعضاء تاسیس شد؛ این انجمن در سراسر کشور ، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و تجاری ایران مشغول به فعالیت است.

اهداف انجمن واردکنندگان خودرو شامل تلاش برای ساماندهی امور واردات خودرو و خدمات مربوطه،  کسب اطلاعات مربوط به عرضه و تقاضا، قیمت و بازارهای مصرف برای عرضه به اعضاء،مشارکت گروهی در تصمیم سازی‌ها و تصمیم‌گیری ها، تهیه و تنظیم پیشنهادهای مرتبط به واردات خودرو و خدمات مربوطه، ایجاد بانک اطلاعاتی در زمینه‌های مرتبط با اهداف و وظایف انجمن و اطلاع رسانی از طریق ایجاد شبکه اطلاع رسانی و نشر کتب، مجلات و بروشورهای تخصصی و تبادل اطلاعات مربوطه است .
به همین منظور برای بررسی مسائل و مشکلات بیمه ای این انجمن با مهدی دادفر،دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران به گفت وگو پرداختیم که ما حصل آن را در ادامه می خوانید.

بیمه نامه شخص ثالث و بدنه برعهده خریدار است

مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران در خصوص فعالیت های بیمه ای انجمن وشرکت های زیرمجموعه آن، گفت: باتوجه به وارداتی بودن خودروها ، بیمه نامه شخص ثالث و بدنه برعهده خریدار است و انجمن در انتخاب شرکت بیمه دخالتی ندارد.

انتخاب شرکت بیمه به عهده خریدار است

وی افزود: برخی شرکت های زیر مجموعه انجمن واردکنندگان خودرو  به دلیل داشتن نمایندگی بیمه ، شرکت بیمه را انتخاب کرده و سایر خریداران خودرو سلیقه ای عمل می کنند.

رضایتمندی انجمن واردکنندگان خودرو از پوشش های بیمه ای

به گفته دادفر ، انجمن واردکنندگان خودرو و شرکت های زیرمجموعه آن در خصوص پوشش فعالیت های بیمه ای مشکلی نداشته و از خدمات شرکت های بیمه رضایت مندی مطلوبی دارند.

انجمن واردکنندگان خودرو

خدمات سازمان تامین اجتماعی در حد نسخه است

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران در خصوص ارتباط انجمن و شرکت های تابعه آن با سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد : انجمن و شرکت های زیرمجموعه  آن به دلیل شفافیت عملکرد با سازمان تامین اجتماعی مشکلی ندارند . سازمان تامین اجتماعی خدمات لازم را بیمه می کند، اما خدمت آن در حد یک نسخه است و به همین دلیل تمام همکاران ما در شرکت های زیر مجموعه از بیمه تکمیلی درمان استفاده می کنند.
وی با اشاره به دفتر حل مشکلات میان اتحادیه ها و انجمن ها با سازمان تامین اجتماعی ، اظهار کرد : در حال حاضر این دفتر با حضور نمایندگان اتاق تهران ، ایران و سازمان تامین اجتماعی مشغول به فعالیت است . بنابراین اعضای انجمن ها و تشکل های عضو اتاق می توانند به امور تامین اجتماعی مراجعه و مشکلات بیمه ای مربوط به قوانین و مقررات را پیگیری کنند.

دستگاه های حاکمیتی اغلب اجرا کننده مشکلات نیستند

به اعتقاد دادفر، با توجه  به درخواست ها از این دفتر، تا کنون عملکرد مطلوبی را شاهد هستیم ، اما طبیعتا با آنچه که  مدنظر ماست، فاصله هایی وجود دارد . دستگاه های حاکمیتی اغلب شنونده و اجرا کننده ایرادات ومشکلات نیستند که البته تصمیمات آنها با اعتراضات ما تا حدودی اصلاح می شود .

پیش نویس بیمه تکمیلی پرسنل در مرحله تدوین است

وی در خصوص بیمه تکمیلی پرسنل ، بیان کرد: امسال پیش نویس بیمه تکمیلی پرسنل در مرحل  تدوین بوده که  در صورت نهایی شدن، بیمه تکمیلی انجام خواهد شد .
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران در پایان یاد آور شد: انجمن واردکنندگان خودرو ایران در سال 94 به منظور حل مشکلات و مسائل مربوط به فعالان تجاری تاسیس شده است . گفتنی است که شرکت ها پاسخ های متفاوتی از گمرگ، سازمان استاندارد ، بانک مرکزی و سایر مراجع دریافت می کردند. به همین منظور انجمن واردکنندگان خودرو ایران تاسیس شد و کلیه مطالبات  و وظایف رگولاتوری بین واردکنندگان خودرو از دولت را برعهده گرفت .

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399