شنبه, 24 فروردين 1398 ساعت 10:20
کد خبر: 55150

اطلاعات تکميلي

  •  کشاورز خبر داد

بدهی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بنیاد شهید به بیمه دی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصادمدیرعامل بیمه دی از بدهی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بنیاد شهید به این شرکت بابت هزینه‌های پرتفوی درمان خبر داد و گفت:  علیرغم رشد مناسب  صنعت بیمه در ایران، بیمه عمر رشد قابل قبولی نداشته است.

محمدرضا کشاورز در نشست خبری از پرداخت ۴۰ درصد از خسارات سیل اخیر خبر داد و افزود: میزان خسارات پرداختی بیمه دی بابت خسارات سیل تاکنون ۱۰۰ میلیون تومان بوده است. بخش اعظم پرداخت خسارات سیل در قالب قراردادهای اتکایی انجام شده است.
مدیر عامل بیمه دی با بیان اینکه صورت‌های مالی این شرکت یکی از قوی‌ترین صورت‌های مالی صنعت بیمه است، اظهار کرد: علت این مساله تلاش برای پرداخت به موقع خسارات بوده است که خوشبختانه در این زمینه بیمه دی پرونده بازی ندارد و به لحاظ اخذ ذخایر کافی بیمه دی یکی از قوی‌ترین صورت‌های مالی را دارد.
وی با بیان اینکه پرتفوی درمان تکمیلی بنیاد شهید، بیمه دی را به رتبه دوم شرکت‌های خصوصی در بازار ارتقا داد،  تصریح کرد: بیمه دی، ۹۵ درصد پرتفوی قرار داد درمان ایثارگران را نزد بیمه‌گران اتکایی تحت پوشش قرار داده است ، با این حال بنیاد شهید بابت هزینه‌های این پرتفوی حدود هزار میلیارد تومان به بیمه دی بدهکار است.
کشاورز از پرداخت خدمات درمانی تکمیلی به ۸۹ درصد از بیمه‌شدگان در سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ خبر داد و گفت: فقط ۱۱ درصد از بیمه‌شدگان بیمه دی با آوردن اسناد خسارت دریافت کرده‌اند، این در حالی است که درسایرشرکت ها ، بیمه‌شدگان تنها ۴۵ درصد از موارد را مراکز خدمات درمانی خدمت دریافت می‌کنند.

ذخایر بیمه عمر بیمه دی ۲۵ میلیارد تومان است

وی ذخایر بیمه عمر بیمه دی را ۲۵ میلیارد تومان دانست و ادامه داد: صنعت بیمه در ایران جز در حوزه بیمه عمر رشد خیلی خوبی داشته است ،علت این است که در محاسبات حسابداری اساس بر این بوده که آینده مانند گذشته است ، در حالی که در ایران این‌گونه نیست و مردم در حوزه بیمه‌های عمر ضرورتی احساس نمی‌کنند.
مدیر عامل بیمه دی اظهار کرد : در مجموع وضعیت بیمه دی به لحاظ عملکرد مطلوب است و شرکت در چند سال اخیر چشم انداز خوبی داشته و به صورت هیچانی عمل نکرده است .
کشاورز خاطرنشان کرد: در قرارداد درمان ایثارگران سه ضلع دولت ، بنیاد وبیمه گر نقش اساسی دارند . دولت،  تامین منابع قرارداد و بنیاد شرح خدمت ، مناقصه و تعیین بیمه گر را انجام می دهند . بیمه گر نیز باید کار بیمه گری انجام داده و ارزیابان را مشخص کند . به طورکلی حجم این قرارداد به گونه ای است که درصورت عدم تامین منابع ، هیچ شرکت بیمه ای قادر به تامین آن نیست .
وی در خصوص چشم انداز سال جاری شرکت گفت : محوریت برنامه ها حوزه امور مشتریان و توسعه بازار است و تقویت وتوانمند سازی شبکه فروش را در دستور کار داریم . گفتنی است میزان رضایت مشتریان بیمه دی از خدمات در سطح مطلوبی است و بیمه دی  قصد تقویت در حوزه سرمایه گذاری را دارد.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط