دوشنبه, 19 فروردين 1398 ساعت 02:00
کد خبر: 54974

اطلاعات تکميلي

  • مدیر عامل بیمه آرمان خبر داد

پرداخت خسارت ۱۵ میلیارد تومانی به سیل‌زدگان گنبد کاووس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر عامل بیمه آرمان با بیان اینکه این شرکت بابت زلزله کرمانشاه ۳۸ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده است، میزان پرداخت خسارت احتمالی این شرکت در قبال آسیب‌های سیلاب اخیر به شهر گنبد را حدود ۱۴ تا ۱۵ میلیارد تومان ارزیابی کرد.

 وی گفت: از بین 32 هزار واحد مسکونی که در سیل شهرستان گنبد تحت پوشش بیمه این شرکت بودند، سه هزار واحد در سیل اخیر آسیب دیده اند که برای آنها پرونده تشکیل شده ، اما پرداخت خسارت پس از بررسی نهایی و ارزیابی ها انجام می شود.
کامبیز پیکارجو افزود: این شرکت بر اساس قراردادی که با شهرداری گنبد داشت، 32 هزار واحد بنا که در داخل حریم شهر قرار داشت را بیمه کرده بود که از این تعداد 26 هزار واحد مسکونی و 6 هزار واحد، اداری و تجاری بودند.
وی ادامه داد : البته تعداد بناها و ساختمان های این شهر بیش از این تعداد است؛ بخشی از ساختمان ها در خارج از حریم شهر قرار داشتند و یا مجوز ساخت نداشتند که این ها تحت پوشش بیمه قرار نگرفتند ،ضمن آنکه بیمه ساختمان های اداری و دولتی به عهده دیگر بیمه گران بوده است.

مجموع خسارت وارده 15 میلیارد تومان است

پیکارجو با اعلام اینکه سه هزار واحد مسکونی در چهار محله شهر گنبد که در حریم رودخانه قرار داشتند، در سیل اخیر آسیب دیدند، مجموع خسارت وارده به این بناها را بین 14 تا 15 میلیارد تومان برآورد کرد که از این میزان بخشی مربوط به بیمه اثاث منزل و بخشی نیز مربوط به بیمه بنا است.
وی در خصوص  پرداخت خسارت به زیان دیدگان گفت: در حوادثی چون سیل و آتش سوزی پرداخت خسارت بابت اثاث آسیب دیده به صورت علی الحساب انجام می شود ، اما برای پرداخت خسارت بنا نیاز به بررسی های بیشتر داریم تا بازدیدها و ارزیابی های خسارت به طور کامل انجام و پرداخت ها به همه آسیب دیدگان به صورت منظم و هماهنگ انجام شود.
به گفته این مدیر صنعت بیمه، شهرداری گنبد به عنوان بیمه گذار اصلی که 32 هزار واحد مسکونی را تحت پوشش بیمه جامع آتش سوزی قرار داده بود، تمام حق بیمه که حدود یکصد میلیون تومان بود را به طور کامل پرداخت کرده و بیمه آرمان نیز بخشی از این حق بیمه را نزد شرکت های دیگر و بیمه مرکزی به صورت اتکایی نگهداری کرده بود.

سهم بیمه آرمان از سیل گنبد حدود 2 میلیارد تومان است

پیکارجو تصریح کرد : سهم بیمه آرمان از سیل گنبد حدود 2 میلیارد تومان است و طبق قرارداد بابت ساختمان های آسیب دیده تا سقف 10 میلیون تومان و بابت اثاثیه ها تا سقف 6 میلیون تومان پرداخت می شود.
وی از استقرار پنج تیم ارزیابی خسارت در شهر گنبد از روزهای آغازین وقوع سیل خبر داد و گفت: پرداخت خسارت تا زمان پایان برآورد دقیق پرداخت خسارت امکان پذیر نیست.

همکاری بیمه ها برای پوشش بهتر خسارت های بزرگ

مدیر عامل بیمه آرمان از تفاهم 12 شرکت بیمه ای کوچک و متوسط برای استفاده از ظرفیت اتکایی یکدیگر در حوزه حوادث مخاطره آمیز خبر داد و اظهارکرد: در گذشته چهار شرکت بزرگ بیمه ای چنین همکاری و پوششی را برای هم داشتند و اکنون شرکت های متوسط نیز سعی می کنند که از ظرفیت مازاد خود برای پذیرش ریسک یکدیگر استفاده کنند.
پیکارجو درباره اینکه قرار است این گروه تا چه سقفی از خسارت ها را پوشش دهند، خاطرنشان کرد: هنوز رقم نهایی نشده، اما بنا بر این است که از ظرفیت مازاد خسارت خود حداکثر استفاده را داشته باشیم.

همه خسارت زلزله کرمانشاه پرداخت شد

مدیرعامل بیمه آرمان یادآور شد: در زلزله کرمانشاه که ساختمان های مسکن مهر توسط بانک مسکن نزد این شرکت بیمه شده بود، همه خسارت ها یعنی حدود 40 میلیارد تومان خسارت به بیمه گذار پرداخت شد.
پیکارجو افزود: درسی که زلزله کرمانشاه به بیمه گران داد، این بود که اگر از بیمه اتکایی مناسبی برخوردار نباشند و یا تیم خسارت خوبی را در منطقه آسیب دیده مستقر نکنند و یا حتی به سرعت وارد مرحله پرداخت خسارت شوند، باید زیان زیادی را متحمل شوند.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه در موضوع زلزله ممکن است پس از زلزله اصلی چندین پس لرزه در منطقه رخ دهد، باید مراقبت کرد و ارزیابی ها و پرداخت خسارت را به اتمام حادثه موکول کرد.

درپرونده زلزله کرمانشاه، بیمه آرمان از اتکایی مناسبی برخوردار بود

به گفته پیکارجو اگر در پرونده زلزله کرمانشاه، بیمه آرمان از اتکایی مناسبی برخوردار بود، امروز شاهد زیان انباشته نبود.
۴۰ میلیارد تومان زیان انباشته بیمه ارمان
به اعتقاد پیکارجو، تاکنون سندیکای بیمه گران نتوانسته است حق بیمه شخص ثالث را متناسب با تورم بالا برد. این موضوع خود باعث زیان شرکتهای بیمه می‌شود. اکنون ما هم ۴۰ میلیارد تومان زیان انباشته داریم که قرار است در ظرف سه سال آینده آن را پر کنیم. ضمن اینکه برنامه این است که از سال ۹۸ وارد سوددهی شده و از محل آن زیان را جبران نمائیم.
وی در خصوص  افزایش ۳۴.۴ درصدی حق بیمه شخص ثالث گفت: علیرغم افزایش حق بیمه شخص ثالث، اما به دلیل بالا رفتن قیمت خودرو و لوازم جانبی آن، باز هم شرکت های بیمه با مشکل مواجه خواهند بود و این افزایش، زیان شخص ثالث را پوشش نمی‌دهد.

افزایش سرمایه بیمه ارمان انجام شد

پیکارجو خاطر نشان کرد: مراحل افزایش سرمایه خود را انجام داده و هم اکنون کار در بیمه مرکزی در حال پیگیری و انجام است که امیدواریم تا پایان فروردین ماه بتوانیم افزایش سرمایه را به صورت کامل ثبت رسانیم.
مدیر عامل بیمه آرمان در ادامه به زمینه‌های جدیدی در صنعت بیمه اشاره کرد که تاکنون بر روی آنها تمرکز خاصی صورت نگرفته و در ادامه با بیان ضرورت صدور بیمه نامه در حوزه بانک خاطرنشان کرد: در حوزه بیمه بانکی کار زیادی صورت نگرفته است، در حالی که این رشته ریسک خوبی دارد و برای بیمه گر هم سودآور است. این در شرایطی است که بیمه‌های انفرادی نیز هنوز رونق نگرفته و توسعه نیافته‌اند؛ بنابراین باید فروش بیمه انفرادی در قالب پکیج خانواده را تقویت کرد و بیمه‌های شغلی و حرفه‌ای را رونق داد؛ به خصوص اینکه این رشته‌ها برای شرکت‌های بیمه هم سودآور است.
وی با اشاره به تغییرات صنعت بیمه طی سال‌های اخیر بیان کرد: در این بازار باید سگمنت‌های خاصی را مشخص کرد و بازار هدف را بر روی آن بنا نمود؛ به این معنا که تنوع فعالیت‌های بیمه‌ای در کشور باید گسترش یابد و شرکت‌های بیمه، با جدیت بیشتری بر روی تنوع‌بخشی به نظام بیمه‌ای کشور عمل کنند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399