شنبه, 17 فروردين 1398 ساعت 11:06
کد خبر: 54878

گزارش‌نویسی و مقاله‌نویسی مطبوعاتی توسط ربات‌های هوشمند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

واشنگتن پست دو سال پیش مدعی شده بود که در طی یک سال (هنگام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) حدود ۸۰۰ مقاله مطبوعاتی را با استفاده از ربات‌های هوشمند تهیه کرده است که در مجموع ۵۰۰ هزار بار توسط مخاطبان خوانده شده‌اند.

رسانه‌ها به صورت گسترده به استفاده از ربات‌ها هوشمند برای نگارش گزارش‌ها، ویرایش آنها، تهیه خبر و راست آزمایی آنها استفاده می‌کنند. این نگرانی وجود دارد که هزاران خبرنگار در سراسر دنیا طی سال‌های آتی بیکار شوند.

 به نقل از فوربز، رسانه‌ها به صورت گسترده به استفاده از ربات‌ها هوشمند برای نگارش گزارش‌ها، ویرایش آنها، تهیه خبر و راست آزمایی اخبار استفاده می‌کنند.

خبرگزاری رویترز، آسوشییتد پرس، واشنگتن پست و... از این جمله هستند. واشنگتن پست دو سال پیش مدعی شده بود که در طی یک سال (هنگام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) حدود ۸۰۰ مقاله مطبوعاتی را با استفاده از ربات‌های هوشمند تهیه کرده است که در مجموع ۵۰۰ هزار بار توسط مخاطبان خوانده شده‌اند.

کار تهیه خبرها توسط ربات‌ها پیش از این متداول شده بود اما با توسعه ربات‌های تولید محتوا،  عرصه گزارش‌نویسی و مقاله‌نویسی مطبوعاتی هم در اختیار آنها قرار گرفته است.

این نگرانی وجود دارد که در سال‌های نه چندان دور هزاران خبرنگار و روزنامه‌نگار در سراسر دنیا بیکار شوند؛ چراکه دیگر برای تولید محتوا به وجود آنها نیازی نیست.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399