چهارشنبه, 24 بهمن 1397 ساعت 11:03
کد خبر: 53268

اطلاعات تکميلي

  • فیلم نامه جمشیدیه تغییر کرد؛

حکم متضاد در نتیجه مشورت با قضات و وکلا

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

عصراقتصاد:نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی جمشیدیه گفت: وکلایی که به ما مشاوره حقوقی می دادند، جرم ترانه در فیلم را شبه عمد دانستند اما پس از بررسی فیلنامه توسط چند قاضی، قضات جرم را عمد دانستند؛ که این امر منجر به تغییر پایان فیلم نامه شد.

فیلم سینمایی جمشیدیه به کارگردانی و نویسندگی یلدا جبلی در ششمین روز جشنواره فیلم فجر در پردیس سینمایی ملت برای اصحاب رسانه اکران شد.
پس از تماشای این فیلم بسیاری از اصحاب رسانه معتقد بودند که این فیلم ایرادات حقوقی دارد به عنوان مثال حکمی که برای یکی از نقش ها، قتل عمد در نظر گرفته شده، در واقع غیر عمد یا شبه عمد است؛ با وجود اینکه چندی پیش مهدی افتخاری، دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی معاونت اجتماعی قوه قضائیه در رابطه با مشاوره دادن معاونت اجتماعی قوه قضائیه به فیلم نامه نویسان، گفت: اگر تهیه کنندگان و فیلم نامه نویسان در حوزه حقوقی از معاونت اجتماعی قوه قضائیه درخواست مشاوره رایگان کنند، ما این آمادگی را داریم که به عنوان مشاور حقوقی برای نویسندگی فیلم نامه هایشان به غنای فیلم آنها از لحاظ حقوقی کمک کنیم.
اما به نظر می رسید فیلم «جمشیدیه» ایرادات حقوقی زیادی داشت؛ در همین خصوص با یلدا جبلی، نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی جمشیدیه گفت و گو کردیم.
جبلی ضمن بیان اینکه در خصوص فیلم نامه جمشیدیه با وکلای متعددی مشورت کردیم و آنها از نظر حقوقی فیلنامه را بررسی کردند، گفت: وکلای مورد نظر ما جرم ترانه در فیلم را شبه عمد می دانستند اما پس از بررسی فیلنامه توسط چند قاضی، قضات بنا بر دلایلی جرم را عمد دانستند که این امر منجر به تغییر پایان فیلم نامه ما شد.
وی افزود: بنابر جزئیات زیادی همچون دفعات، جسم سخت و امثال اینها، نه تنها یک قاضی بلکه سه قاضی به این لایحه، حکم قتل عمد دادند.


نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395