شنبه, 13 بهمن 1397 ساعت 14:14
کد خبر: 52956

اطلاعات تکميلي

  • رییس سازمان انرژی اتمی:

باید دستاوردهای هسته ای به مردم نشان داده شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

صالحی گفت: اینکه می گویند صنعت هسته ای متوقف شده است چنین نیست و ما به قسم خود پایبندیم. باید دستاوردهای هسته ای به مردم نشان داده شود و باید مردم را براساس واقعیات خوشحال کنیم.


رئیس سازمان انرژی اتمی ثبت کانال اینستکس 'ابزار پشتیبان فعالیت‌های تجاری ویژه پرداخت اروپا و ایران را ' یک قدم امیدوارکننده ' عنوان کرد و گفت: انتظار داریم اروپایی ها در همین مسیر با سرعت و شتاب بیشتر حرکت کنند و قدم های نهایی را بردارند.
«علی اکبر صالحی» امروز در حاشیه افتتاح نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب در موزه دفاع مقدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بزرگترین دستاورد صنعت هسته ای این است که متخصصان ایرانی مسلط به علم هسته ای شده اند و در حوزه های مختلفی از جمله در اکتشاف و استخراج قدم های بلندی برداشتیم.
رییس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: الان می توانیم راکتورهای تحقیقاتی را طراحی کنیم و اگر کشورهای همسایه علاقمند به راکتورهای تحقیقاتی آب سبک هستند می توانیم این راکتورها را برای آنها طراحی و در اختیارشان بگذاریم و آموزش بدهیم تا رادیوداروی خود را تولید کنند.
صالحی خاطرنشان کرد: اینکه می گویند صنعت هسته ای متوقف شده است چنین نیست و ما به قسم خود پایبندیم. باید دستاوردهای هسته ای به مردم نشان داده شود و باید مردم را براساس واقعیات خوشحال کنیم.
معاون رییس جمهوری یادآورشد: من روزهای دوشنبه و سه شنبه برای بازدید از راکتور و کارخانه آب سنگین به اراک خواهم رفت.صالحی همچنین درباره همکاری با اروپایی ها گفت: همکاری در بُعد فنی خوب جلو می رود و حتی پروژه هایی را اروپا در ایران انجام می دهد از جمله ایجاد بهترین مرکز ایمنی هسته ای در غرب آسیا که 20 میلیون یورو برای آن تعهد کرده اند. در بُعد سیاسی و حقوقی اختلاف نظرهایی داریم اروپایی ها انتظارات خودشان را دارند و ما هم آرای خودمان را داریم و ما در مدار سیاسی خود حرکت می کنیم.
وی درباره سازوکار مالی اروپا (اینستکس) گفت: اروپایی ها در بعد اقتصادی قدم امیدوار کننده ای برداشتند امیدواریم در همین مسیر با سرعت و شتاب بیشتر حرکت کنند. آنگونه که خودشان اعلام می کنند قیدها و مشکلات خودشان را دارند و علیرغم اینکه با تاخیر انجام دادند، اما ثبت این شرکت اینستکس به نظر من یک قدم امیدوار کننده ای است البته قطعا این قدم نهایی نیست و انتظار داریم قدم های نهایی را بردارند.
صالحی خاطرنشان کرد: سازمان انرژی اتمی همواره آماده است و اگر چنانچه طرف مقابل در چارچوب تعهدات برجامی عمل نکند تصمیمات مقتضی را در زمان خود خواهد گرفت.
رییس سازمان انرژی اتمی در پایان گفت: ما آرام آرام در حال عبور از این گردنه خطرناک هستیم.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399