دوشنبه, 21 آبان 1397 ساعت 16:37
کد خبر: 47515

امضای قرارداد تولید برق از گاز متان در جنوب پایتخت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران از امضا قرارداد تولید برق از گاز متان در آرادکوه ( جنوب پایتخت ) خبر داد.

رضا عبدلی روز دوشنبه در آیین بهره برداری از مرکز بازیافت و پردازش نخاله های ساختمانی و عمرانی افزود: حدود 50 سال است زباله ها به آرادکوه منتقل می شود و گاز متان تولید می کند.
وی اضافه کرد: بعضی از زباله ها غیر قابل اشتعال و تبدیل به دپو هستند که این زباله ها قدرت اشتعال قابل توجهی دارند.
عبدلی خاطرنشان کرد: از اسفند ماه سال گذشته شرایط مالی و حقوقی برای راه اندازی کارخانه زباله سوز بررسی شد تا تکلیف برگشتی هایی که در زمان حاضر دپو می شود، مشخص شود.
به گفته وی طرح جامع پسماند نیز در حال پیگیری است و اعتبار و بودجه مورد نیاز آن به مرکز مطالعات شهر تهران ارسال شده است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با بیان اینکه 45 درصد از زباله های شهر قابلیت تبدیل به کمپوست دارد گفت:براساس مذاکرات انجام شده قرار است این کمپوست برای استفاده در جنگل کاری مورد استفاده قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه روزانه 9 هزار تن زباله در شهر تهران تولید می شود افزود: 6500 تن از این زباله از ایستگاه های میانی به آرادکوه منتقل و 700 تن زباله حجیم ساماندهی می شود.
عبدلی اضافه کرد: روزانه 200 تن زباله بیمارستانی و صنعتی در پایتخت تولید می شود که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای جمع آوری این زباله ها همکاری نکرده است.
به گفته وی 1300 تن زباله ارزشمند نیز توسط پیمانکاران تفکیک پسماند جمع آوری می شود.
این مسئول شهری میزان تولید نخاله های ساختمانی را حدود 45 تن ذکر کرد و گفت: در سال های گذشته به دلیل رونق ساخت و ساز این میزان تا 100 تن نیز افزایش یافته بود.
وی ادامه داد: 132 کیلومتر از شهر تهران توسط سازمان مدیریت پسماند نظافت می شود و حدود 60 هزار مخزن زباله در این محدوده تعبیه شده است.
آراد کوه در جنوب شهر کهریزک و ابتدای جاده تهران- قم واقع شده و از سال 1335 پذیرای پسماند شهر تهران است.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395