دوشنبه, 09 مهر 1397 ساعت 10:50
کد خبر: 45747

دو هزار نیروگاه کیلوواتی بالای پشت بامی آماده نصب در سراسر کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا با تاکید بر اینکه دو هزار نیروگاه کیلوواتی بالای پشت بامی در کشور در حال نصب است، گفت: تا پایان سال آینده چهار هزار نیروگاه کوچک و 150 تا 200 مگاوات نیروگاه بزرگ تجدیدپذیر در کشور خواهیم داشت.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، سیدمحمد صادق‌زاده با اشاره به فعالیت 85 نیروگاه مگاواتی تجدیدپذیر در کشور، گفت: نیمی از این واحدها خورشیدی و نیمی دیگر از آن‌ها بادی، آبی و زیست توده است.

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق افزود: همین تعداد نیروگاه در کشور در حال احداث است و به سرعت نیز در حال افزایش هستند.

وی با تاکید بر اینکه دو هزار نیروگاه کیلوواتی بالای پشت بامی در کشور به بهره‌برداری رسیده است، عنوان کرد: بر اساس برآورد صورت گرفته همین تعداد نیروگاه‌ نیز در کشورمان در حال نصب است.

معاون وزیر نیرو تصریح کرد: بر این اساس تا پایان سال آینده چهار هزار نیروگاه کوچک و 150 تا 200 مگاوات نیروگاه بزرگ در کشور خواهیم داشت.

صادق‌زاده اظهار کرد: اکنون ظرفیت نصب‌شده نیروگاه‌های تجدیدپذیر به بیش از 650 مگاوات رسیده است و حدود 500 مگاوات نیز در حال نصب بر روی زمین است که امیدواریم تا پیش از پیک سال 98 بتوانیم با تکمیل این نیروگاه‌ها ظرفیت تجدیدپذیرها را در کشور به هزار و 100 مگاوات برسانیم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395