یکشنبه, 18 شهریور 1397 ساعت 11:35
کد خبر: 44455

ظرفیت سازی برای نصب پنل خورشیدی در دشت ورامین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران گفت: اگر ظرفیت‌سازی شود حدود 10 درصد می‌توانیم از سلول‌های خورشیدی در دشت ورامین استفاده کنیم.

غلامرضا خوش‌خلق ، درباره کمبود برق در تهران اظهار داشت: با توجه به وضعیت تولید و پیک شبکه برق تهران حدود 1400 مگاوات کمبود برق داریم که در حال حاضر 1500 مگاوات برنامه تولید جدید را در تهران دنبال می‌کنیم.

وی درباره تولید برق از تجدیدپذیرها در تهران گفت: اگر بخش خصوصی ورود پیدا کند  ظرفیت‌های اطراف تهران این اجازه را می‌دهد که برای نصب سلول‌های خورشیدی اقدام شود اما اکنون تعداد آن زیاد نیست و فقط حدود 4 درصد نصب شده داریم.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران یادآور شد: البته برای نصب سلول‌های خورشیدی در سال‌های آینده سرمایه گذاری و بازگشت سرمایه را هم باید دید، اینکه آیا صرفه اقتصادی دارد یا خیر.  

وی با بیان اینکه برای سال‌های آینده ناگزیر به توسعه تجدیدپذیرها در کشور هستیم، خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌کنیم اگر ظرفیت‌سازی شود حدود 10 درصد می‌توانیم از سلول‌های خورشیدی در دشت ورامین استفاده کنیم.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399